Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wakacyjne niebezpieczeństwo - zakażenie układu moczowego kobiet

Oprac. /KAK/
Kostiumy ze sztucznych materiałów, morska woda i wiele innych przyczyn może sprzyjać zakażeniom układu moczowego.
Kostiumy ze sztucznych materiałów, morska woda i wiele innych przyczyn może sprzyjać zakażeniom układu moczowego. archiwum
Jedną z najczęściej występujących letnich dolegliwości kobiecych jest grzybica narządów moczowo - płciowych. Kostiumy ze sztucznych materiałów, większa wilgotność i wyższa temperatura okolic intymnych sprzyjają rozwojowi grzybów i drożdżaków.

Dodatkowo używanie wilgotnych ręczników lub gąbek, na których gromadzą się drobnoustroje zwiększa ryzyko zachorowania na tę nieprzyjemną dolegliwość. Dlatego starajmy się w miarę możliwości często zmieniać bieliznę na suchą i bawełnianą. Jeśli nie mamy okazji skorzystać z prysznica, stosujmy wilgotne chusteczki do pielęgnacji miejsc intymnych. Brak dbałości o higienę może bowiem skutkować wieloma innymi dolegliwościami, na przykład zakażeniem układu moczowego.

Jeśli będziemy narażać nasz organizm na częste zmiany temperatur, beztroskie siadanie bądź leżenie na zimnym podłożu, bardzo szybko możemy spodziewać się zakażenia bakteriami Escherichia coli, a dolegliwości z tym związane skutecznie mogą popsuć nam cały wypoczynek. Do objawów zakażenia układu moczowego należą bóle w podbrzuszu i okolicach cewki moczowej, częstomocz oraz pieczenie podczas oddawania moczu.

Aby ustrzec się przed pałeczkami okrężnicy, powodującymi zakażenie układu moczowego, warto zainwestować w profilaktykę i udać się do lekarza po środki zapobiegające chorobom układu moczowego. Zawierać one mogą na przykład substancję czynną o nazwie Liofilizat wybranych szczepów Escherichia coli, która stymuluje ogólną odporność organizmu i znacznie ogranicza naszą podatność na tego typu schorzenia.

Także nasze codzienne czynności przyczynić się mogą do zmniejszenia ryzyka zachorowania na zapalenie układu moczowego. Jeśli stosujemy środki plemnikobójcze - pomyślmy, oczywiście w porozumieniu z lekarzem, o zmianie metody antykoncepcji. U niektórych kobiet występuje wyraźny związek między aktywnością seksualną, a występowaniem objawów zakażenia układu moczowego. Dlatego specjalista zalecić może przyjmowanie profilaktycznej, jednorazowej dawki antybiotyku po każdym stosunku płciowym. Zalecane jest też picie soku z żurawiny lub profilaktyczne przyjmowanie suplementów diety z wyciągiem z tych owoców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie