Waldemar Banasiński mistrzem Polski kolarstwie przełajowym

SAW
Kielczanin Waldemar Banasiński wywalczył mistrzostwo polski w kolarstwie przełajowym w kategorii 55-59 lat. fot. Sławomir Stachura
Na trasie wokół stadionu Polonii Białogon odbyły się mistrzostwa Polski masters w kolarstwie przełajowym. Złoty medal zdobył kielczanin Waldemar Banasiński, jeden z głównych organizatorów mistrzostw, reprezentujący grupę JBG2.

Do Białogona pod Kielcami zjechała spora grupa kolarzy z całego kraju. Była też młodzież, gdyż przy okazji mistrzostw masters rozegrano ogólnopolskie wyścigi o puchar marszałka województwa świętokrzyskiego. Z dobrej strony pokazali się w tych wyścigach młodzi zawodnicy DEK Meble Cyclo Korony Kielce.