Waleczny Mały Smok - grad medali dla Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai

Adam Ligiecki
70 zawodników z różnych stron kraju wzięło udział w III Turnieju Małego Smoka, rozegranym w minioną sobotę w hali sportowej Samorządowego Gimnazjum numer 1 w Busku-Zdroju. Świetnie spisali się gospodarze - reprezentanci Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai, którzy zdobyli w sumie 17 medali (dziewięć złotych, trzy srebrne oraz pięć brązowych).

Startowali młodzi adepci sztuk walki: z Wrocławia, Tarnowa, Wieliczki, Łodzi, Kielc, Rzeszowa, Warszawy i Buska. Turniej przeprowadzono z podziałem na 49 konkurencji - zgodnie z kategorią wiekową i stopniem zaawansowania.
Złote medale dla buskiej ekipy wywalczyli: Wit Kłuskiewicz dwa (kategoria 8-10 lat), Marcin Juszczyk (9-10 lat), Franciszek Stefański - cztery (13-14 lat) oraz Konrad Gołuzd (13-14 lat). Ponadto Franciszek Stefański i Kacper Lenartowicz zajęli pierwsze miejsce w konkurencji dulian (formy podwójne). W gronie medalistów znaleźli się także Agata Godula, Damian Jaworski. Trenerem naszej drużyny jest Andrzej Cupryjak-Socha. Za miesiąc - Puchar Polski Wushu w Krakowie.