Walkower dla Unii Sędziszów za mecz z Czarnymi Połaniec

KAR
W niedzielę rozegrane zostały mecze przedostatniej kolejki czwartej ligi.

Naprzód Jędrzejów pokonał na własnym boisku Spartę Caffaro Kazimierza Wielka 2:1. W 15 minucie jędrzejowską ekipę na prowadzenie wyprowadził Mateusz Maciejewski. Do wyrównania w 30 minucie doprowadził Adrian Morsztyn. Zwycięstwo Naprzodowi zapewnił w 86 minucie Patryk Kowalczyk.

Unia Sędziszów uległa w wyjazdowym meczu z Alitem Ożarów 1:4. Do przerwy sędziszowska ekipa przegrywała 0:1. Bramkę dla Unii w 85 minucie na 4:1 zdobył z rzutu karnego Grzegorz Brożek.

Po meczu drużyna z Sędziszowa była przekonana, że o utrzymanie w czwartej lidze przyjdzie jej walczyć w barażach z trzecim zespołem klasy okręgowej. W tym tygodniu okazało się, że Unia otrzymała walkowera za wyjazdowy mecz 32. kolejki z Czarnymi Połaniec. W drużynie gospodarzy w 73 minucie na boisku pojawił się Piotr Mazurkiewicz, który powinien pauzować za żółte kartki. Zmienił Pawła Cecota. Dzięki walkowerowi ekipa z Sędziszowa traciła do TS 1946 Nida Pińczów 2 punkty.

Ostatnia kolejka odbędzie się w czwartek, o godzinie 17. Naprzód zmierzy się na wyjeździe z mistrzem ligi Wisłą Sandomierz, a Unia podejmować będzie rezerwy Korony Kielce.