Wariant Delta – objawy koronawirusa z Indii. Sprawdź nietypowe symptomy infekcji! Czym są warianty Alfa, Beta, Gamma, Delta i inne mutacje?

Anna Rokicka-Żuk
Anna Rokicka-Żuk
Wariant Delta (VoC N.1.617.2) koronawirusa SARS-CoV-2, który po raz pierwszy wykryto w Indiach pod koniec 2020 r., stał się powodem drugiej fali epidemii w tym kraju. Teraz podobna sytuacja dotyczy zwłaszcza Europy – w tym również Polski, bo liczba przypadków zakażenia nową wersją patogenu szybko rośnie. Mutantem można zarazić się zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Skandynawii, ale Delta rozprzestrzenia się też w Polce. W przeciwieństwie do innych wariantów budzących obawy WHO, tzw. VoCs, takich jak Alfa, Beta i Gamma, ten mutant wywołuje ciężkie symptomy i powikłania, nigdy wcześniej nie utożsamiane z COVID-19. Mogą one wystąpić obok typowych dolegliwości związanych z infekcją. Sprawdź, czym koronawirus Delta różni się od wcześniejszych wariantów i jakie są objawy zakażenia tą wersją! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. sergiomonti/123RF
Pochodzący z Indii wariant Delta stanowi obecnie główne zagrożenie w Europie. Odmiana ta jest bardziej zaraźliwa, budzi więc postrach na świecie. Obecnie Delta jest już typem dominującym w Wielkiej Brytanii, gdzie odpowiada za 99 proc. zachorowań na COVID-19. Wyjaśniamy, co czyni go tak groźnym – oraz dlaczego zmutowane wirusy SARS-CoV-2 noszą teraz nazwy takie jak Alfa, Beta, Gamma, Delta itp. Sprawdź, jak rozpoznać zakażenie „Deltą” – objawy koronawirusa tej odmiany są bowiem inne niż w przypadku jego wcześniejszych wariacji!

Koronawirus z Indii atakuje Europę! Chorzy są też już w Polsce

Nowy wariant koronawirusa przybył tym razem z Indii, i podobnie jak w przypadku wcześniejszych zmutowanych wersji do europejskich krajów rozprzestrzenił się poprzez Wielką Brytanię.

W Stanach Zjednoczonych liczba zarażeń Deltą podwaja się co 2 tygodnie i odpowiada za ok. 10 nowych przypadków COVID-19, natomiast w Wielkiej Brytanii stanowi już 91 procent nowych zachorowań.

Jak podało polskie Ministerstwo Zdrowia, na dzień 16 czerwca 2021 r. odnotowano blisko 80 przypadków zarażenia wariantem Delta w kraju.

Chociaż okres letni miał wiązać się ze spadkiem liczby osób chorujących na COVID-19 w związku z wysoką temperaturą i niską wilgotnością powietrza, scenariusz ten stoi pod znakiem zapytania. Naukowcy sądzą, że indyjski wariant Delta spowoduje kolejną falę pandemii na świecie, i to wcześniej niż zakładano.

W trzecim tygodniu czerwca 2020 r. przypadki zarażenia wariantem Delta potwierdzono w ponad 70 państwach, a ogniska zakażeń pojawiły się w Chinach, USA, Afryce, krajach skandynawskich i obrzeży Pacyfiku.

Istnieje już nawet wariant Delta Plus, który jest mutacją Delty i nie reaguje na dostępne leczenie za pomocą przeciwciał monoklonalnych. Pojawił się w Europie i został uznany za wariant budzący zainteresowanie w czerwcu 2021 r.

Zobacz, jakie symptomy towarzyszą infekcji wariantem Delta koronawirusa!

Przeczytaj także:

Dlaczego akurat Delta? Nowe nazwy wariantów koronawirusa SARS-CoV-2

Pochodzący z Indii nowy wariant genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2 oznaczono jako „Delta”, podczas gdy wcześniej był to N.1.617.2.

W oficjalnej nomenklaturze pojawiły się też inne warianty nazwane innymi literami greckiego alfabetu – Alfa, Beta, Gamma, Delta, Epsilon, Zeta, Eta, Teta, Jota, Kappa i Lambda.

Do niedawna nowe wersje koronawirusa nosiły oznaczenia literowo-cyfrowe, odnoszące się do miejsc mutacji w jego genomie. Były jednak nie tylko trudne do zapamiętania, ale też nieprecyzyjne, bo dla uproszczenie nadawano im obiegowe nazwy związane z krajem pochodzenia.

Nowych mutacji będzie przybywać, bo ten sposób wirus przystosowuje się do niekorzystnych dla niego warunków – w tym do stosowanych leków i szczepionek.

By ułatwić posługiwanie się nazwami wariantów oraz ich wymowę, 31 maja 2021 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wprowadziła następujące ustalenia dotyczące wariantów typu VoC oraz VoI:

Warianty budzące obawy (Variants of Concern, VoC):

 • Wariant Alfa – pierwszy przypadek udokumentowano w Wielkiej Brytanii we wrześniu 2020 r. Alternatywne nazwy: B.1.1.7, a także GRY – wcześniej GR/501Y.V1 oraz 20I (V1).
 • Wariant Beta – najwcześniej wykryty w RPA w maju 2020 r. Nazwy: B.1.351; GH/501Y.V2; 20H (V2).
 • Wariant Gamma – według dostępnych danych pochodzi z Brazylii i wykryto go w listopadzie 2020 r. Nosi też nazwy: P.1; GR/501Y.V3; 20J (V3).
 • Wariant Delta – po raz pierwszy wykryto go w Indiach w październiku 2020 r. W kwietniu 2021 r. został uznany za wariant budzący zainteresowanie (VoI), a od 11 maja klasyfikuje się go jako VoC. Nosi też nazwy: B.1.617.2; G/478K.V1; 21A.

Warianty budzące zainteresowanie (Variants of Interest, VoC):

 • Wariant Epsilon – wykryty w USA w maju 2020 r. (Inaczej: B.1.427/B.1.429; GH/452R.V1; 21C).
 • Wariant Zeta – wykryty w Brazylii w kwietniu 2020 r. (Inaczej: P.2; GR/484K.V2; 20B/S.484K).
 • Wariant Eta – wykryty w wielu krajach w grudniu 2020 r. (Inaczej: B.1.525; G/484K.V3; 21D).
 • Wariant Theta – wykryty na Filipinach w styczniu 2021 r. (Inaczej: P.3; GR/1092K.V1; 21E).
 • Wariant Jota – wykryty w USA w listopadzie 2020 r. Inaczej: (B.1.526; GH/253G.V1; 21F).
 • Wariant Kappa – wykryty w Indiach w październiku 2020 r. Inaczej: (B.1.617.1;G/452R.V3; 21B).
 • Wariant Lambda – wykryty w Peru w sierpniu 2020 r. (Inaczej: C.37; GR/452Q.V1; 20D).
Trwa głosowanie...

Boisz się nowych mutacji koronawirusa?

Czym różnią się warianty budzące obawy (VoC) od tych budzących zainteresowanie (VoI)?

Podział obserwowanych wariantów koronawirusa na dwie grupy wiąże się różnicami, jakie dotyczą jego zachowania w populacji.

Warianty budzące obawy (VoC) – są to wersje koronawirusa SARS-CoV-2, które spełniają wymogi definicji wariantów budzących zainteresowanie (VoC), a jednocześnie wykazujące następujące cechy:

 • zwiększona zdolność do rozprzestrzeniania się lub pogorszenie przebiegu pandemii, lub
 • zwiększona wirulencja (zdolność infekowania) lub zmiany w przebiegu choroby, lub
 • zmniejszona skuteczność środków ochrony zdrowia lub dostępnych metod diagnostycznych, szczepień, środków leczniczych.

Warianty budzące zainteresowanie (VoC) – to wersje koronawirusa, które w porównaniu z szczepem referencyjnym mają w swoim genomie szczególne mutacje skutkujące zmianami ich cech, przy czym zmiany te mogą być już rozpoznane lub może zachodzić takie podejrzenie. Jednocześnie:

 • zostały rozpoznane jako źródło transmisji infekcji w populacji lub powstanie ognisk choroby, lub
 • są uznane za VoI przez WHO w konsultacji z jego zespołem naukowców należących do WHO SARS-CoV-2 Virus Evolution Working Group.

Nowy wariant koronawirusa z Indii ma szczególnie niepokojące cechy. Jest nie tylko bardziej zaraźliwy, ale wywołuje też inne dolegliwości.

Sprawdź, jakie są objawy infekcji koronawirusem Delta!

Wideo

Materiał oryginalny: Wariant Delta – objawy koronawirusa z Indii. Sprawdź nietypowe symptomy infekcji! Czym są warianty Alfa, Beta, Gamma, Delta i inne mutacje? - Strona Zdrowia

Komentarze 14

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Z
ZBIGNIEW
17 czerwca, 16:10, Gość:

A następny będzie wariant jaki chyba duppa że by tylko straszyć na rut dalej! Poznaj skutki zaszczyku z trutki! Nie biesz tego powiec plandemi stop! Znajć na fejsie grupe.

17 czerwca, 17:55, Gość:

Tak w sieci krążą imbecyli bzdety .

Pisane z zapierdzianej poduszki

w ciepełku , przed własnym kompem

Bez świadomości o pracy na OIOMie

gdzie dzieją się codziennie

ludzkie tragedie , niestety .

Był taki w sieci kozak

z pandemii sobie

drwił i się śmiał

aż zaczął się mocno dusić

i na OIOMie w łóżko

na rzadko się [email protected]ł .

Tak puszył się "wolnością"

Jaki on myślący jest

Potrafi dodać dwa do dwa

Jak to go media oszukują .

Jak reżim sanitarny na niego chrapkę ma .

Teraz oddycha dzięki maszynie

i tylko "wolnego" stolca w pampersie ma .

przed pandemią nie byłeś na OIOMie ? Tam zawsze były tragedie, ból i śmierć, co ty wczoraj urodziłeś się ?

P
Pan Demia

Wirus z Indii - to nic nowego. Dziwne ze dopiero teraz przyjdzie. Bo Hindusi madre plemie - glowic atomowych se nabudowali, rakiet tez, to tera sie nudzo i produkuja se wirusy. Zawsze to metoda wyszantazowania milionow dla siebie - jako bienego kraju trzeciego - albo i czwartego - swiata!

G
Gość
25 czerwca, 8:44, Gość:

Media biorą udział w naganianie do szczepień za pieniądze NWO-WHO! Szczepienia mają jeden cel - depopulacja!!!

Prof Luc Montagnier odkrywca i badacz wirusa HIV: wszyscy zaszczepieni na covid i umrą najdalej do dwóch lat.

Dr Judit Malkowits: pa 48 tygodniu od szczepień ujawnia się lawinowo komplikacje poszczepienne wraz z zejściami.

Zabije ich burza cytokinowa i ogromna w tym nadprodukcja toksycznego białka kolca tzw białka S!

Już dziś mamy pierwsze tysiące przypadków.zejsc na dysfunkcje organów wyłączonych przez to toksyczne białko.

Szczepienia to śmierć na raty!!!

A efekt ADE?

Tzw. wzmocnienie infekcji zależne od przeciwciał?

G
Gość

Media biorą udział w naganianie do szczepień za pieniądze NWO-WHO! Szczepienia mają jeden cel - depopulacja!!!

Prof Luc Montagnier odkrywca i badacz wirusa HIV: wszyscy zaszczepieni na covid i umrą najdalej do dwóch lat.

Dr Judit Malkowits: pa 48 tygodniu od szczepień ujawnia się lawinowo komplikacje poszczepienne wraz z zejściami.

Zabije ich burza cytokinowa i ogromna w tym nadprodukcja toksycznego białka kolca tzw białka S!

Już dziś mamy pierwsze tysiące przypadków.zejsc na dysfunkcje organów wyłączonych przez to toksyczne białko.

Szczepienia to śmierć na raty!!!

N
Nobody 63

Żyjemy w pierwszym prawdziwie globalno-hegemonicznym systemie ideologicznym w historii ludzkości. Zresztą żyliśmy w nim przez ostatnie 30 lat. Jeśli drażni cię termin „globalny kapitalizm”, śmiało nazwij go „globalizmem” lub „kapitalizmem kumoterskim” lub „korporatyzmem” lub jakąkolwiek inna nazwą jaką uznasz za stosowną. Jakkolwiek to nazwiesz, po upadku Związku Radzieckiego w latach 90. stał się on bezkonkurencyjnym globalno-hegemonicznym systemem ideologicznym. Tak, istnieją ogniska wewnętrznego oporu, ale nie ma zewnętrznych przeciwników, a więc jego postęp w kierunku bardziej otwartej totalitarnej struktury jest logiczny i całkowicie przewidywalny).

W każdym razie to, co było tak niesamowicie frustrujące, to fakt, że wielu z nas działało w iluzji, że prowadzimy racjonalny spór o fakty (np. fakty dotyczące Russiagate, Literal-Hitlergate, 9/11, broni masowego rażenia Saddama, Douma, „powstanie z 6 stycznia”, oficjalna narracja w/s Covid, itp). Nic takiego się nie dzieje. Fakty nic nie znaczą dla zwolenników systemów totalitarnych.

Możesz pokazać Nowym Normalsom wszystkie fakty, jakie tylko uważasz. Możesz pokazać im fałszywe zdjęcia ludzi zmarłych na ulicach w Chinach w marcu 2020 roku. Możesz pokazać im fałszywie prognozowane wskaźniki śmiertelności. Możesz wyjaśnić, jak działają fałszywe testy PCR, w jaki sposób zdrowi ludzie zostali uznani za „przypadki medyczne”. Możesz pokazać im wszystkie badania dotyczące nieskuteczności maseczek. Możesz wyjaśnić fałszywe liczby dotyczące „hospitalizacji” i „zgonów”, wysłać im artykuły o niewykorzystanych „szpitalach ratunkowych” [tzw. kowidowych -tłum.], nietypowym współczynniku zgonów skorygowanym o wiek i populację, przytoczyć wskaźniki przeżycia osób poniżej 70ego roku życia, zagrożenia i bezsensowność „szczepień” dzieci. Nic z tego nie zrobi najmniejszej różnicy.

Lub, jeśli ‘kupiłeś’ już narrację o Covid-19, ale nie porzuciłeś całkowicie swoich zdolności krytycznych, możesz zrobić to, co ostatnio robił Glenn Greenwald. Możesz zademonstrować, jak korporacyjne media celowo kłamały, raz po raz, aby wywołać masową histerię wokół „terroryzmu wewnętrznego”. Możesz pokazywać ludziom filmy wideo z „brutalnymi krajowymi terrorystami” spokojnie wchodzącymi do Kapitolu w jednym szeregu, jak grupa wycieczkowa z liceum, wpuszczona przez członków Capitol Security. Możesz obalić niesławne „morderstwo przy użyciu gaśnicy” Briana Sicknika, które nigdy tak naprawdę się nie wydarzyło. Możesz wskazać, iż przekonanie, że kilkuset nieuzbrojonych ludzi biegających po Kapitolu kwalifikuje się jako „powstanie”, „próba zamachu stanu” lub „terroryzm wewnętrzny”, jest urojeniem do tego stopnia, że ​​jest dosłownie szaleństwem. To również nie zrobi najmniejszej różnicy.

Mógłbym kontynuować i jestem pewien, że tak zrobię, ponieważ ideologia „Nowej Normalności” stanie się naszą nową „rzeczywistością” w ciągu najbliższych kilku lat. W tej chwili chodzi mi o to, że… to nie jest spór. Globalne kapitalistyczne klasy rządzące, przywódcy rządów, korporacyjne media i zinstrumentalizowane masy Nowej Normalności, nie dyskutują z nami. Znają fakty. Wiedzą, że te fakty zaprzeczają ich narracji. Ale nie przejmują się tym. Nie muszą. Bo tu nie o fakty chodzi. Tu chodzi o władzę.

Nie mówię, że fakty nie mają znaczenia. Oczywiście, że mają. Mają znaczenie dla nas. Mówię, rozpoznajmy co to jest. To nie jest debata, ani poszukiwanie prawdy. Nowi Normalsi demontują jedną „rzeczywistość” i zastępują ją nową „rzeczywistością”. (Tak, wiem, że rzeczywistość istnieje w pewnym fundamentalnym sensie ontologicznym, ale to nie jest ta „rzeczywistość”, o której tutaj mówię, więc proszę nie przysyłajcie mi gniewnych e-maili oczerniających Foucaulta i postmodernizm).

Całość https://www.ekspedyt.org/2021/06/22/nowa-normalnosc-wymiana-rzeczywistosci/

N
Nobody 63

Ostatecznym celem każdego systemu totalitarnego jest ustanowienie pełnej kontroli nad społeczeństwem i każdą w nim jednostką, aby osiągnąć ideologiczne ujednolicenie i wyeliminować wszelkie odchylenia od niego. Oczywiście tego celu nigdy nie da się osiągnąć, ale jest to raison d’être wszystkich systemów totalitarnych, bez względu na to, jakie przyjmą formy i ideologie, za którymi się opowiadają. Możesz ubrać totalitaryzm w zaprojektowane przez Hugo Bossa nazistowskie mundury, garnitury Mao lub medyczne maseczki na twarz, jego główne pragnienie pozostaje takie samo: przerobić świat według swojego paranoicznego wyobrażenia… zastąpić rzeczywistość własną „rzeczywistością”.

Obecnie jesteśmy w samym środku tego procesu, dlatego wszystko wydaje się tak szalone. Globalne kapitalistyczne klasy rządzące wdrażają nową oficjalną ideologię, innymi słowy, nową „rzeczywistość”. Tym właśnie jest oficjalna ideologia. To coś więcej niż zestaw przekonań. Każdy może mieć dowolne przekonania. Twoje osobiste przekonania nie stanowią „rzeczywistości”. Aby twoje przekonania stały się „rzeczywistością”, musisz mieć moc narzucania ich społeczeństwu. Potrzebna jest siła policji, wojska, mediów, naukowych „ekspertów”, środowiska akademickiego, przemysłu kulturalnego, całej machiny produkującej ideologię.

W tym procesie nie ma nic wyrafinowanego. Likwidacja jednej „rzeczywistości” i zastąpienie jej inną to brutalny biznes. Społeczeństwa są przyzwyczajone do swoich „rzeczywistości”. Nie oddajemy tego dobrowolnie i łatwo. Normalnie, aby nas zmusić potrzebne są kryzys, wojna, stan wyjątkowy lub… no wiesz, śmiertelna globalna pandemia.

Podczas przechodzenia ze starej „rzeczywistości” do nowej „rzeczywistości” społeczeństwo zostaje rozdarte. Stara „rzeczywistość” jest demontowana, a nowa jeszcze nie zajęła jej miejsca. Wydaje się to być szaleństwem i w pewnym sensie tak jest. Przez pewien czas społeczeństwo jest podzielone na dwie części, ponieważ dwie „rzeczywistości” walczą o dominację. „Rzeczywistość” będąca tym, czym jest (tzn. monolityczna), jest walką na śmierć i życie. Ostatecznie może zwyciężyć tylko jedna „rzeczywistość”.

To kluczowy okres dla ruchu totalitarnego. Musi zanegować starą „rzeczywistość”, aby wprowadzić w życie nową, a nie może tego zrobić przy pomocy rozsądku i faktów, więc musi użyć strachu i brutalnej siły. Musi terroryzować większość społeczeństwa doprowadzając je do stanu bezmyślnej masowej histerii, którą można obrócić przeciwko tym, którzy opierają się nowej „rzeczywistości”. Nie chodzi tu o zmuszanie czy przekonywanie ludzi do zaakceptowania nowej „rzeczywistości”. Bardziej przypomina to, prowadzenie stada bydła. Najpierw przerażasz je na tyle, by się ruszało, a potem kierujesz nim tam gdzie chcesz. Bydło nie wie ani nie rozumie, dokąd zmierza. Po prostu reaguje na bodziec fizyczny. Fakty i rozum nie mają z tym nic wspólnego.

I to jest tak niesamowicie frustrujące dla tych z nas, którzy sprzeciwiają się wprowadzaniu „Nowej Normalności”, czy to podważając oficjalną narrację Covid-19, czy tzw. „Russiagate”, czy „Szturm na Kapitol USA” lub jakikolwiek inny element nowej oficjalnej ideologii. (I tak, to wszystko to jedna ideologia. Nie „komunizm” czy „faszyzm” czy jakakolwiek inna nostalgia, ale ideologia systemu, który faktycznie nami rządzi, ponadnarodowy globalny kapitalizm

https://www.ekspedyt.org/2021/06/22/nowa-normalnosc-wymiana-rzeczywistosci/

g
gość

Najgorsze będzie jak wirus

Delta zmutuje z wirusami

Iota

Kappa

Drżyjcie kowidianie

N
Nobody 63

CJ Hopkins 13 października 2020 - The Covidian Cult

https://consentfactory.org/2020/10/13/the-covidian-cult/

Jedną z cech totalitaryzmu jest masowe podporządkowanie się psychotycznej oficjalnej narracji. Nie jest to zwykła oficjalna narracja, jak narracja „zimnej wojny” czy „wojny z terroryzmem”. Całkowicie urojeniowa oficjalna narracja, która ma niewielki lub żaden związek z rzeczywistością i której zaprzecza przewaga faktów.

Nazizm i stalinizm to klasyczne przykłady, ale zjawisko to jest lepiej obserwowane w kultach i innych subkulturowych grupach społecznych. Na myśl przychodzą liczne przykłady: rodzina Mansonów, Świątynia Ludowa Jima Jonesa, Kościół Scjentologii, Brama Niebios itp., Z których każdy ma własną psychotyczną oficjalną narrację: Helter Skelter, Chrześcijański Komunizm, Xenu i Konfederacja Galaktyczna itd. na.

Patrząc z perspektywy kultury dominującej (lub w przeszłość w przypadku nazistów), urojeniowy charakter tych oficjalnych narracji jest rażąco oczywisty dla większości racjonalnych ludzi. Wielu ludzi nie rozumie, że dla tych, którzy padają ich ofiarą (czy to pojedynczych członków kultu, czy całych społeczeństw totalitarnych), takie narracje nie są rejestrowane jako psychotyczne. Wręcz przeciwnie, czują się zupełnie normalnie. Wszystko w ich społecznej „rzeczywistości” reifikuje i potwierdza narrację, a wszystko, co kwestionuje lub zaprzecza, jest postrzegane jako zagrożenie egzystencjalne.

Te narracje są niezmiennie paranoiczne, przedstawiając kult jako zagrożony lub prześladowany przez złego wroga lub antagonistyczną siłę, przed którą tylko niekwestionowane podporządkowanie się ideologii kultu może uchronić jego członków. Nie ma większego znaczenia, czy ten antagonista jest kulturą głównego nurtu, tetanami ciała, kontrrewolucjonistami, Żydami czy wirusem. Nie chodzi o tożsamość wroga. Chodzi o atmosferę paranoi i histerii, którą generuje oficjalna narracja, która utrzymuje członków kultu (lub społeczeństwo) w posłuszeństwie.

Oprócz tego, że są paranoikami, narracje te są często wewnętrznie niespójne, nielogiczne i… cóż, po prostu całkowicie śmieszne. To ich nie osłabia, jak można by przypuszczać. W rzeczywistości zwiększa ich moc, ponieważ zmusza ich wyznawców do próby pogodzenia ich niekonsekwencji i irracjonalności, aw wielu przypadkach do całkowitego absurdu, aby pozostać w dobrej opinii z sektą. Takie pojednanie jest oczywiście niemożliwe i powoduje, że umysły członków kultu ulegają zwarciu i porzucają wszelkie pozory krytycznego myślenia, a tego właśnie chce przywódca kultu.

Co więcej, przywódcy sekty często radykalnie zmieniają te narracje bez wyraźnego powodu, zmuszając swoich członków sekty do gwałtownego wyrzeczenia się (a często nawet potępiania jako „herezji”) przekonań, do których wyznawania byli wcześniej zmuszani, i zachowywania się tak, jakby nigdy nie wierzyli. co powoduje dalsze zwarcie w ich umysłach, aż w końcu porzucają nawet próby racjonalnego myślenia i po prostu bezmyślnie papugują wszelkie bezsensowne bełkot, którym przywódca kultu wypełnia ich głowy.

https://locusmind.com/blogs/10347/Kult-Kovidiański-cz-1-O-Sekcie-Covidian

G
Gość
17 czerwca, 20:23, edi:

A tak, słyszałem już o tym wariancie covida. Objawy to Katar i ból głowy. Straszne normalnie:)

23 czerwca, 11:47, Korono oszustwo:

Wariant Delta objawia się sraczka ... umysłową

Treść artykułu nie jest dostosowana do twoich możliwości intelektualnych. W internecie są też artykuły na inne tematy. Może znajdziesz jakiś którego treść będziesz w stanie pojąć i poczytasz sobie np. o hobby czy pogodzie. Nie ma co się tak męczyć i brać udziału w dyskusji jeśli coś jest dla ciebie za trudne i ni w ząb niczego nie zrozumiałeś. Po co się tak niepotrzebnie kompromitować..

K
Korono oszustwo
17 czerwca, 20:23, edi:

A tak, słyszałem już o tym wariancie covida. Objawy to Katar i ból głowy. Straszne normalnie:)

Wariant Delta objawia się sraczka ... umysłową

e
edi

A tak, słyszałem już o tym wariancie covida. Objawy to Katar i ból głowy. Straszne normalnie:)

G
Gość
17 czerwca, 16:10, Gość:

A następny będzie wariant jaki chyba duppa że by tylko straszyć na rut dalej! Poznaj skutki zaszczyku z trutki! Nie biesz tego powiec plandemi stop! Znajć na fejsie grupe.

17 czerwca, 17:55, Gość:

Tak w sieci krążą imbecyli bzdety .

Pisane z zapierdzianej poduszki

w ciepełku , przed własnym kompem

Bez świadomości o pracy na OIOMie

gdzie dzieją się codziennie

ludzkie tragedie , niestety .

Był taki w sieci kozak

z pandemii sobie

drwił i się śmiał

aż zaczął się mocno dusić

i na OIOMie w łóżko

na rzadko się [email protected]ł .

Tak puszył się "wolnością"

Jaki on myślący jest

Potrafi dodać dwa do dwa

Jak to go media oszukują .

Jak reżim sanitarny na niego chrapkę ma .

Teraz oddycha dzięki maszynie

i tylko "wolnego" stolca w pampersie ma .

Won do Choroszczy opętany psycholu.

G
Gość
17 czerwca, 16:10, Gość:

A następny będzie wariant jaki chyba duppa że by tylko straszyć na rut dalej! Poznaj skutki zaszczyku z trutki! Nie biesz tego powiec plandemi stop! Znajć na fejsie grupe.

Tak w sieci krążą imbecyli bzdety .

Pisane z zapierdzianej poduszki

w ciepełku , przed własnym kompem

Bez świadomości o pracy na OIOMie

gdzie dzieją się codziennie

ludzkie tragedie , niestety .

Był taki w sieci kozak

z pandemii sobie

drwił i się śmiał

aż zaczął się mocno dusić

i na OIOMie w łóżko

na rzadko się [email protected]ł .

Tak puszył się "wolnością"

Jaki on myślący jest

Potrafi dodać dwa do dwa

Jak to go media oszukują .

Jak reżim sanitarny na niego chrapkę ma .

Teraz oddycha dzięki maszynie

i tylko "wolnego" stolca w pampersie ma .

G
Gość

A następny będzie wariant jaki chyba duppa że by tylko straszyć na rut dalej! Poznaj skutki zaszczyku z trutki! Nie biesz tego powiec plandemi stop! Znajć na fejsie grupe.

Dodaj ogłoszenie