Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warsztaty wokalne "Śpiewaj i Tańcz" dobiegły końca. Piękny koncert podsumowujący w Opatowcu

Kinga Maj
W dniach od 16 do 23 lutego w Samorządowej Instytucji Kultury w Opatowcu odbyła się pierwsza edycja warsztatów wokalnych "Śpiewaj i tańcz". W piątek, 23 lutego zaplanowano koncert galowy, podsumowujący pracę uczestników zajęć wokalnych.
W dniach od 16 do 23 lutego w Samorządowej Instytucji Kultury w Opatowcu odbyła się pierwsza edycja warsztatów wokalnych "Śpiewaj i tańcz". W piątek, 23 lutego zaplanowano koncert galowy, podsumowujący pracę uczestników zajęć wokalnych. Urząd Miasta i Gminy w Opatowcu
W dniach od 16 do 23 lutego w Samorządowej Instytucji Kultury w Opatowcu odbyła się pierwsza edycja warsztatów wokalnych "Śpiewaj i tańcz". Ostatniego dnia zajęć, zaplanowano koncert galowy, podczas którego uczestnicy warsztatów mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne.

Koncert galowy w Opatowcu przebiegał po hasłem "Witajcie w naszej bajce"

Zobacz w galerii zdjęć, jak przebiegał koncert galowy

Podczas trwania zajęć dzieci miały okazję zgłębić różnorodne techniki wokalne, pracować nad interpretacją utworów oraz zdobywać doświadczenie sceniczne. Każda sesja była pełna energii i zaangażowania, a zespół uczestników wykazywał się nie tylko talentem, ale także determinacją i chęcią ciągłego rozwoju. Wszyscy uczestnicy każdego dnia byli zaangażowani również w zajęcia ruchowe, taneczne i plastyczne. Głównym celem zajęć była nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim przygotowanie niespodzianki dla zaproszonych gości i rodziców w postaci koncertu galowego. Odbył się on ostatniego dnia warsztatów. Zainteresowanie jego przebiegiem było dla prowadzących ogromnym zaskoczeniem i wspaniałym podsumowaniem wspólnej pracy.

Cały koncert przebiegał pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”, otworzył go sam Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, obecny w mundurze strażackim (ponieważ koncert galowy odbywał się pomiędzy zebraniami OSP). Burmistrz powitał przybyłych gości oraz skierował ciepłe słowa uznania do prowadzących zajęcia i wręczył im upominki. Następnie na scenę przy dźwiękach muzyki z najnowszego filmu „Akademia Pana Kleksa” grupa ponad trzydziestu dzieci dumnie wkroczyła na scenę ze swoją trenerką wokalną – Wiktorią Maj, a około stuosobowa widownia witała małych artystów gromkimi brawami.

Kolejnym punktem koncertu był wspólnie wykonany taniec przygotowany przez Kingę Maj oraz Barbarę Zbertek. Następnie na scenie prezentowały się dzieci zarówno w występach solowych jak i grupowych. Pierwsza zaśpiewała Pola Kościółek piosenkę pt. „Piosenka drewnianych lalek”, później wkroczyli najmłodsi uczestnicy warsztatów. Wykonali oni utwór „Na morza dnie” z bajki „Mała syrenka”. Nasze maluchy otrzymały ogromne brawa.

Po nich przyszedł czas na kolejną solistkę Lenę Borzęcką. Dziewczynka zaśpiewała piosenkę „Kiedy jesteś tu” z bajki „Zaplątani”. Kolejnym punktem wieczoru był utwór „O mnie się nie martw” zaśpiewany przez dzieci w wieku od 8 do 11 lat. To najliczniejsza grupa biorąca udział w warsztatach. Wszyscy w tej piosence wykazali się nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale również aktorskimi. Po tej grupie na scenie pojawiło się trio w składzie: Paulina Zbertek, Weronika Pudo oraz Zuzanna Porada. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę „Dumka na dwa serca” w języku polskim i ukraińskim. Ostatnie na scenie zaprezentowały się najstarsze dziewczęta w utworze „To nowy świat” z filmu „Alladyn”.

Na koniec nie zabrakło podziękowań dla Wiktorii, która z wielką przyjemnością wykonała dla wszystkich gości i warsztatowiczów dwa utwory. Ostatnim punktem koncertu galowego było uroczyste wręczenie pamiątkowych medali i certyfikatów. Piosenką finałową „Idealnie” zakończono część artystyczną, w trakcie jej trwania na scenę wjechał wielki tort, który był miłym zaskoczeniem dla dzieci.

Po części oficjalnej nastąpił czas na gratulacje i podziękowania. Na scenę wkroczył Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowcu Henryk Kryca oraz Radni Powiatowi Michał Szczerba oraz Adam Stoksik. Wszyscy pogratulowali małym artystom i obdarowali ich ogromną ilością słodyczy. Jako ostatni zabrali głos rodzice, dziękując paniom prowadzącym za zajęcia i wręczając piękne bukiety kwiatów oraz zapraszając na przepyszny poczęstunek przygotowany dla wszystkich gości.

Podczas rozmów po koncercie, wielu gratulacji i miłych słów, Wiktoria Maj obiecała, że to pierwsza, ale nie ostatnia edycja warsztatów „Śpiewaj i Tańcz”. Kolejna będzie miała miejsce w trakcie wakacji. Koncert galowy z udziałem tylu wspaniałych osób będzie niezapomnianym doświadczeniem muzycznym, łączącym w sobie talent muzyczny z szerokim repertuarem muzycznym.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie