Waterpolowy weekend na w Ostrwocu. Juniorzy młodsi bliżej olimpiady (zdjęcia)

/waf/
Waldemar Frańczak
Dwa zwycięstwa w czterech meczach odnieśli ostrowieccy waterpoliści w mistrzostwach Polski juniorów młodszych. W konfrontacji z warszawskimi klubami na pływalni "Rawszczyzna" nie zabrakło emocji w wodzie jak i na trybunach.

KSZO - UKPW 44 5:10 (1:2, 2:3, 1:3, 1:2), bramki: Pawlikiewicz- 1, Banaś- 1, Iwoła -1, Kozieł- 1, Bernacki- 1,
KSZO- UKPW 5:9 (4:2, 1:2, 0:2, 0:3); bramki: Pawlikiewicz- 1, Bernacki- 2, Kencel -2,
KSZO- Pałac Młodzieży 8:7 (1:2, 2:1, 2:2, 3:2); bramki: Pawlikiewicz- 2, Banaś- 1, Iwoła- 4, Bernacki- 1,
KSZO- Pałac Młodzieży 10:8 (0:3, 3:0, 2:1, 1:2) dogrywka 0:0, 1:1, karne 3:1; bramki: Pawlikiewicz- 4, Banaś- 1, Iwoła- 3, Kozieł- 1, Jedlikowski- 1.

Tabela Grupy "Centrum"
1. UKPW 44 Warszawa 12:4 69-60
2. KSZO Ostrowiec 12:4 77-40
3. Pałac Młodzieży Warszawa 4:8 56-53
4. WTS MOSM Bytom 4:8 35-44
5. ŁSTW Łódź (-4):8 0-40

KSZO reprezentowali: Elwis Borecki- Alan Bruszewski, Emil Pawlikiewicz, Hubert Banaś, Mikołaj Poduszczak, Kacper Tracz, Maciej Iwoła, Tomasz Kozieł, Hubert Kamiński, Igor Bernacki, Jakub Kencel, Łukasz Niedziński, Maciej Jedlikowski.

Mecze z UKPW 44 Warszawa i Pałacem Młodzieży Warszawa miały odpowiedzieć na pytanie, czy podopieczni trenerów Mariusza Staweckiego i Mieczysława Kielocha będą w stanie w tym sezonie wywalczyć bezpośredni awans do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Taki gwarantuje zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w Grupie "Centrum".

BEZ IWOŁY

Już dwa pierwsze mecze rozegrane w sobotę dostarczyły emocji. Pojedynek z UKPW 44 ostrowczanie rozpoczęli od prowadzenia po golu Macieja Iwoły, najskuteczniejszego waterpolisty KSZO. Niestety, chwilę później zawodnik ten został ukarany czerwoną kartką za, jak to zakwalifikowali sędziowie, próbę uderzenia rywala. Decyzja sędziów spotkała się z dezaprobatą kibiców, głównie rodziców waterpolistów. Maciek został także ukarany karą meczu, stąd też nie wystąpił w drugim pojedynku z UKPW. Bez swego lidera zespół nie był w stanie pokonać warszawiaków.

HORROR W NIEDZIELĘ

Do meczów z drugim przeciwnikiem z Warszawy- Pałacem Młodzieży- KSZO przystąpił już w najsilniejszym zestawieniu, z Maciejem Iwołą i obrońcą Jakubem Kenclem, który ze względów zdrowotnych zagrał tylko w drugim meczu z UKPW. Oba pojedynki były bardzo wyrównane. W przedpołudniowym po trzech kwartach był wynik remisowy- 5:5. Gole Macieja Iwoły i Huberta Banasia wyprowadziły nasz zespół na prowadzenie, ale goście odpowiedzieli również dwoma trafieniami i ponownie był remis. Dopiero gol Igora Bernackiego na niespełna trzy minuty przed końcem meczu dał zwycięstwo gospodarzom.

Jeszcze większe emocje były w drugim spotkaniu, który w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 6:6. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia, dopiero w rzutach karnych ostrowczanie wygrali 3:1. Bohaterem naszej ekipy był Elwis Borecki, który obronił trzy rzuty karne.

Po tych spotkaniach KSZO jest wiceliderem tabeli i na półmetku rozgrywek ma szanse na udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Natomiast już w sobotę naszych juniorów czekają dwa mecze z WTS MOSM Bytom, z którym w Ostrowcu wygrali 14:5 i 18:2.