Ważne decyzje zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej o zakończonych rozgrywkach. Wiemy też, kiedy ruszy nowy sezon [ZDJĘCIA]

dor
Czwarta liga kolejny sezon ma zainaugurować wcześniej niż w poprzednich sezonach, czyli w weekend 18-19 lipca.
Czwarta liga kolejny sezon ma zainaugurować wcześniej niż w poprzednich sezonach, czyli w weekend 18-19 lipca. Fot. Wierna Małogoszcz/Archiwum klubów/Polska Press
Ważny komunikat wydał zarząd Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Dotyczy zakończonego wcześniej sezonu i rozpoczęcia kolejnych rozgrywek.

Oto pełna treść komunikatu zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej

Zgodnie ze stanowiskiem Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, podjętym 7 maja podczas spotkania z Prezesem PZPN, Zbigniewem Bońkiem, rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych, rozgrywki młodzieżowe oraz rozgrywki kobiet prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Zarząd ŚZPN na posiedzeniu w dniu 14 maja 2020 r. podjął Uchwałę o zakończeniu wszystkich rozgrywek prowadzonych przez ŚZPN, tj. rozgrywek IV ligi mężczyzn, niższych klas seniorskich, wszystkich klas młodzieżowych i kobiet - w sezonie 2019/20. Decyzja ta - na bazie wcześniej przeprowadzonych konsultacji - jest zgodna z oczekiwaniami większości klubów zrzeszonych w ŚZPN. Ponadto, wprowadzone przez władze państwowe ograniczenia nie dają "na dziś" prawnej możliwości wznowienia i organizacji współzawodnictwa sportowego w piłce nożnej w niższych ligach.

Z uwagi na brak możliwości dokończenia sezonu 2019/20, Zarząd podjął kolejną Uchwałę w kwestii klasyfikacji drużyn. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.
Powyższe uchwały podjęto jednogłośnie przez członków Zarządu ŚZPN

W związku z tym, w odniesieniu do rozgrywek w sezonie 2020/21, Zarząd ŚZPN, podjął Uchwałę o przeprowadzeniu rozgrywek IV ligi w ilości 20 drużyn, z terminem rozpoczęcia w dniach 18/19 lipca br., przy założeniu rozegraniu 19 kolejek rundy jesiennej i wiosennej.

W pozostałych ligach rozgrywkowych, terminy rozpoczęcia ustalone zostały jak poniżej:

- klasa „0” – 1/2 sierpnia 2020 r.

- klasa „A” gr. I, gr. II i gr. III - 1/2 sierpnia 2020 r.

- klasa „B” gr. I, gr. III - 15/16 sierpnia 2020 r.

- klasa „B” gr. II - 22/23 sierpnia 2020 r. "

Jednocześnie Zarząd ŚZPN, biorąc uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju, zastrzega sobie możliwość do zmian powyższych terminów, w szczególności ich przyspieszenia - gdyby wymagały tego możliwości organizacyjno - finansowe klubów naszego regionu.

W zakresie rozgrywek drużyn młodzieżowych oraz kobiecych, Zarząd podejmie stosowne uchwały w terminie późniejszym (po podjęciu wymaganych decyzji przez PZPN).

Jan Błachowicz, konferencja mistrza UFC

Wideo

Dodaj ogłoszenie