Ważne punkty KSS Kielce w walce o utrzymanie (zdjęcia)

Sławomir STACHURA
S. Stachura
Szczypiornistki KSS Kielce by realnie myśleć o pozostaniu w ekstraklasie na następny sezon musiały pokonać SPR Olkusz i wykonały zadanie. Jedną z bohaterek meczu była ich bramkarka Małgorzata Kawka, a najskuteczniejsza na parkiecie Marija Giedroit. KSS Kielce - SPR Olkusz 29:25 (14:13)

- Dziewczyny są strasznie spięte. Moja praca przed tym meczem polegała głównie na tym, by je rozluźnić - mówił przed rozpoczęciem pojedynku trener KSS Marek Smolarczyk. Kielczanki rozluźnione do końca nie były, nerwy wymuszały sporo błędów, ale na szczęście miały też kilka bardzo dobrych momentów i odniosły zasłużone zwycięstwo.

BRAMKA ZA BRAMKĘ

Cała pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Kielczanki wyszły na prowadzenie 3:2 po bramce Marty Rosińskiej, ale szybko zrobiło się 6:4 dla Olkusza. Właściwie do końca tej części wynik oscylował wokół remisu, a KSS kończył ją z przewagą jednej bramki po udanym rzucie Rosińskiej.

BRAWA DLA KAWKI

Początek drugiej połowy miał chyba decydujące znaczenie dla losów całego meczu. Kielczanki wyszły na prowadzenie 16:13, później 18:14, wykorzystując kilka kontr i bardzo dobrych interwencji Małgorzaty Kawki, która nie opuściła kieleckiej bramki nawet na sekundę. Popisała się kilkoma świetnymi interwencjami i kielczanki mogły budować przewagę. Gdy po udanej akcji Pauliny Muchockiej gospodynie wyszły na prowadzenie 24:18, a po rzucie Marty Słomy 25:19 dziesięć minut przed końcem, wydawało się, że będą już spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku. Ale SPR Olkusz jeszcze raz zerwał się i zmniejszył różnicę do trzech bramek (26:23). Kielczanki na szczęście opanowały nerwy i utrzymały do końcowej syreny bezpieczną przewagę.

KSS Kielce - SPR Olkusz 29:25 (14:13)
KSS: Kawka - Pokrzywka 4(1), Słoma 3, Muchocka 5, Kot 5, Rosińska 4, Giedroit 8 (2), Osiak.
Olkusz: Kozieł, Krzymińska 1 - Magolon 1, Przytuła 1, Karina 1, Kompała 1, Leszczyńska 5, Brachmańska 4, Czekaj 3 (2), Kubak 3 (1), Giera 5, Ziółkowska.
Kary: KSS Kielce 6 min. (Rosińska, Giedroit, Słoma), Olkusz: 10 min (Czekaj, Magalon, Przytuła, Karina, Karina). Sędziowali: Jarosław Budzianowski, Krzysztof Pytlik (obaj Katowice). Widzów: 250.
Przebieg: 0:1, 1:1, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 4:6, 7:6, 8:7, 10:8, 11:10, 12:11, 13:13, 14:13. 16:13, 17:14, 18:14, 18:16, 19:17, 21:17, 22:18, 24:18, 25:19, 26:23, 27:23, 28:24, 29:24, 29:25.