Ważne zwycięstwo Dafi Społem z Łuczniczką Bydgoszcz. W Hali Legionów Było 3:1

Sławomir Stachura
W ataku Jakub Wachnik, MVP spotkania Dafi Społem Kielce z Łuczniczką Bydgoszcz
W ataku Jakub Wachnik, MVP spotkania Dafi Społem Kielce z Łuczniczką Bydgoszcz Sławomir Stachura
Siatkarze Dafi Społem musieli wygrać za trzy punkty z Łuczniczką Bydgoszcz, jeśli realnie myślą o utrzymaniu się w PlusLidze. I w sobotę zrealizowali cel, choć źle rozpoczęli mecz, przegrywając pierwszego seta.

Dafi Społem Kielce – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:22)
Dafi Społem:
Stępień 2, Dokić 7, Wachnik 15, Pawliński 17, Schamlewski 11, Morozow 12, Czunkiewicz (libero) oraz Superlak 11, Adamski.
Łuczniczka: Goas 1, Fikipiak 23, Ananiev 16, Gorchaniuk 9, Szlachta 7, Sacharewicz 11 Kowalski (libero) oraz Jurkiewicz, Gryc, 2, Bieńkowski, Bobrowski.
MVP meczu: Jakub Wachnik (Dafi Społem).
Sędziowali: Marek Lagierski, Paweł Burkiewicz i Marek Lagierski. Widzów: 700.

Ważne zwycięstwo Dafi Społem z Łuczniczką Bydgoszcz. W Hali ...

Przebieg: I set:: 1:4, 2:7, 10:18, 14:20, 17:21, 20: 21, 21:22, 21:23, 22:24, 22:25. II set: 1:0, 2:3, 5:4, 10:9, 13:13, 20:17, 21:19, 23:20:24:21, 25:23.III set: 0:1, 2:2, 5:4, 14:10, 15:12, 19:15, 21:P16, 24:18, 25:20,. IV set: 2:2, 4:7, 5:9, 10:13, 11:14, 15:15, 17:17, 18:17, 21:18, 22:21, 24:21, 25:22.

Kielczanie wygrali niezwykle ważne spotkanie, które zaczęło się dla nich źle. Obudzili się dopiero pod koniec pierwszego seta i ze stanu 10:18, dociągnęli do 20:21. Wtedy jednak znów sprawy w swoje ręce wzięli siatkarze Łuczniczki i objęli prowadzenie w meczu.

Zupełnie inaczej było od drugiej partii. Skuteczny był Jakub Wachnik, kilka bardzo ważnych punktów zdobył Michał Superlak, który w ataku zmienił Tomislava Dokicia, dobrze grał też kapitan zespołu Maciej Pawliński, kielczanie poprawili też przyjęcie i blok. I efekty były widoczne, choć drużyna Jakuba Bednaruka do końca stawiała opór. Gdy mocno zaatakował Superlak gospodarze wyszli na prowadzenie 22:19, kolejny punkt dołożył Pawliński, ale gdy zablokowany został Wachnik, było już tylko 24:23. Trener Dariusz Daszkiewicz wziął czas i po kolejnej akcji to Dafi Społem cieszyło się z wygranego seta.

W trzeciej partii kielczanie od początku mieli inicjatywę i szybko osiągnęli spora przewagę (19:15, 21:16) a seta skutecznym atakiem zakończył Superlak.

Bardzo zacięty był czwarty set, w którym gospodarze wyszli na pierwsze prowadzenie przy stanie 18:17. Goście się bronili po błędzie w ataku Superlaka było już 22:21, ale wtedy skutecznie zaatakował Pawliński ze skrzydła, potem Morozow popisał się pojedynczym blokiem, a na koniec zaatakował ze środka i tak Dafi Społem wywalczyło trzy ostatnie punkty w meczu, wygrywając go 3:1.

To dla drużyny Dariusza Daszkiewicza niezwykle ważne punkty. Wciąż są na przedostatnim 15 miejscu w tabeli, ale mają już 13 oczek i zbliżyli się do 14 Łuczniczki, która ma 17 punktów.
W kolejnym spotkaniu kielczanie zagrają w Warszawie. W piątek o godzinie 18 zmierzą się z tamtejszym ONICO, rewelacyjnym wiceliderem rozgrywek.