Ważne zwycięstwo rezerw Vive Tauronu Kielce

PK
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, Vive Tauron II Kielce wygrał z MTS Chrzanów.

Vive Tauron II Kielce – MTS Chrzanów 31:26 (15:13)

Vive Tauron II: Markowski, Kijewski – Telka 6, Bulski 1, Vujović 9 (2), Grdeń 1, Kogutowicz, Pawlik, Siedlarz 1, Nowak, Bis 8 (4), Ciołak, Dufaj 5.

Bardzo ważne zwycięstwo na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek. Dwa punkty ekipy trenera Rafał Bernackiego, przy porażce AZS AWF Biała Podlaska w Ostrowie Wielkopolskim, oddalają kielczan od strefy spadkowej.

Pierwsza połowa była wyrównana, choć niemal cały czas prowadzili gospodarze. Ich przewaga nie przekraczała jednak trzech bramek. Kilka razy, skutecznie interweniując w sytuacjach sam na sam, przed zmniejszeniem prowadzenia bronił ich Krzysztof Markowski.

Tuż po przerwie chrzanowianie wyrównali (33 min. 16:16), ale przez kilka kolejnych minut zespół z Kielc zagrał koncertowo. Nasi zawodnicy bardzo dobrze bronili, a pozyskane w ten sposób piłki zamieniali na skuteczne kontrataki, bardzo dobrze funkcjonował też atak pozycyjny. Okres do 44 minuty kielczanie wygrali 9:1, a w 48 minucie wygrywali 28:19. Potem nieco spuścili z tonu, ale zagrożenia dla ich zwycięstwa nie było. W końcówce w pierwszej lidze zadebiutował mierzący ponad 2 metry rozgrywający, Sebastian Pawlik.