Wciąż wygrywają. Fart Kielce pokonał 3:1 Trefla Gdańsk w Pucharze Polski (zdjęcia)

Sławomir STACHURA , [email protected]
Siatkarze Farta (na pierwszym planie z lewej Sławomir Jungiewicz) pokonali Trefla Gdańsk w Pucharze Polski. W sobotę zmierzą się z tą drużyną w lidze. fot. Sławomir Stachura
Siatkarze Farta Kielce odnieśli kolejne zwycięstwo, tym razem w piątej rundzie Pucharu Polski. Pokonali w Kielcach Trefla Gdańsk 3:1 i jest to pierwszy z trzech meczów obu drużyn w najbliższych dniach.

Dariusz Daszkiewicz, trener Farta:

- Chciałem, by dziś zagrali ci, którzy w lidze dostają mniej szans. W pierwszym secie wychodziło to bardzo dobrze, w drugim trochę gorzej. Dobre zmiany dali Jungiewicz, Sopko i Kozłowski. Pierwszy mecz 3:1 dla nas. Mam nadzieję, że ta zaliczka wystarczy na pucharowy rewanż w Gdańsku, ale najpierw przed nami ligowa potyczka. Trefl już zostaje do soboty w Kielcach.

Fart Kielce - Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 26:24, 20:25, 25:15).

Fart: Zniszczoł, Zarankiewicz (6), Drzyzga (2), Sukoczev (2), Staszewski (5), Bielicki (7) oraz Swaczyna, Jungiewicz, 14, Sopko 10, Kozłowski, Krzywiecki.

Sędziowali: Janusz Soból (główny) i Maciej Twardowski (obaj Radom). Widzów: 900.

PIERWSZY Z TRZECH MECZÓW

W środę obie drużyny zmierzyły się po raz pierwszy, w sobotę o godzinie 17 lider (Fart) i wicelider zagrają w Kielcach w meczu pierwszej ligi, a w środę w Gdańsku pucharowy rewanż. Kielczanie dosyć łatwo poradzili sobie w pierwszej konfrontacji, choć zaczynali rezerwowym składem.

Na początku z wyjściowego, ligowego składu, trener Dariusz Daszkiewicz wypuścił w bój środkowego Miłosza Zniszczoła i libero Adama Swaczynę. I kielczanie radzili sobie bardzo dobrze, kontrolując przebieg wydarzeń w tym secie, a pod jego koniec pojawił się na placu gry Sławomir Jungiewicz, najskuteczniejszy gracz Farta.

Drugi set gospodarze zaczęli gorzej, przegrywali już nawet siedmioma punktami (5:12), ale świetnie zaczął atakować Jungiewicz, dobrze zaczął funkcjonować blok i kielczanie doścignęli Trefla, wygrywając ostatecznie do 24.

W trzecim secie Trefl znów zaczął od prowadzenia, ale tym razem goście byli bardzie skoncentrowani i wypracowanej przewagi nie dali sobie już odebrać, jak w secie drugim, choć na boisku pojawili się kolejni gracze pierwszej szóstki Farta - Martin Sopko i Michał Kozłowski.

POPISOWY SET

W decydującym, czwartym secie, siatkarze Farta grali już jak z przysłowiowych nut, a wprowadzani na boisko gracze pierwszej "szóstki" zaczęli robić wielką przewagę. Skutecznie ataki Jungiewicza i Sopko, bardzo szczelny blok i świetnie "wystawy" Kozłowskiego dokonały dzieła zniszczenia. Zrezygnowany Trefl przegrał 15:25.
Wyjazd do Bielska-Białej

Klub Kibica Farta organizuje 12 grudnia wyjazd na ligowy mecz drużyny do Bielska-Białej. Koszt wyjazdu 30-35 złotych. Informacje o zapisach pod numerem tel. 502-512-028. Zgłoszenia: [email protected]. Osoby niepełnoletnie na wyjazd muszą posiadać zgodę rodziców lub prawnych opiekunów.