We Włoszczowicach ferie upłynęły pod znakiem sportu. Królowały szachy i łucznictwo

/MIO/
Turniej szachowy był jedną z imprez programu sportowego ferii we Włoszczowicach (gmina Kije). Archiwum
Królewskie dyscypliny sportu - szachy i łucznictwo - dominują we Włoszczowicach, gdzie przy miejscowej szkole podstawowej prężnie działa Uczniowski Ludowy Klub Sportowy.
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale. Turniej zorganizował dyrektor szkoły Grzegorz Woźniczko. Archiwum

(fot. Archiwum)

W czasie ferii rozegrano tu turniej szachowy o mistrzostwo szkoły oraz zimowy turniej łuczniczy.
W królewskiej grze na 64 polach najlepszy okazał się Albert Kozera z klasy VI, a tytuł wicemistrza zdobył Bernard Skrobisz. Trzecie miejsce zajął Wiktor Cieśla. Szachiści otrzymali w nagrodę gry planszowe.
W zimowym turnieju łuczniczym startowało aż 14 zawodników w tym trzech drugoklasistów. Najcelniej strzelał Wiktor Cieśla, który w kategorii "orlik" na 720 możliwych do zdobycia punktów uzyskał aż 688. W kategorii łuków "apacz" kolejność była następująca: 1 miejsce Tomasz Jaros, 2. Marcin Wójcik, 3. Karol Parlicki, 4. Jakub Babiarski. W tej kategorii startowała także Eliza Suchorab, która nie miała rywalek i zajęła I miejsce. W kategorii łuków "orlik" wygrał wspomniany Wiktor Cieśla przed Bernardem Skrobiszem i Kamilem Kubickim. Wśród dziewcząt pierwsza była Karolina Babiarska, a druga Patrycja Brożek. W kategorii "młodzik" zwyciężył Michał Smelcerz przed Rafałem Wójcikiem i Damianem Woźniakiem, a wśród dziewcząt najlepsza była Izabela Wójcick.

Turnieje zorganizował Grzegorz Woźniczko, który jest zarówno dyrektorem szkoły jak i prezesem Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego we Włoszczowicach.