Wędkarskie mistrzostwa Polski kobiet na zalewie w Szymanowicach

/GOP/
sxc.hu
433 kilogramów ryb złowiono podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym, rozegranych na zalewie w Szymanowicach pod Klimontowem.

Zawody były rozgrywane w sobotę i niedzielę. Do rywalizacji stanęło 45 pań, które reprezentowały 32 okręgi Polskiego Związku Wędkarskiego z całej Polski.

Wszystkie uczestniczki złowiły ryby. - Średnia złowionych ryb na uczestniczkę wynosi 9,7 kilograma. Jest to znakomity wynik - podkreśla Marceli Czerwiński, sędzia główny mistrzostw. Dominowały okonie, jazie, karasie, leszcze i płocie. Wszystkie ryby po zważeniu wróciły do wody.

Pierwsze miejsce wywalczyła Kamila Justa-Kowalska z Gdańska, drugie Bożena Larisch z Katowic, a trzecie Elżbieta Bartosiewicz z Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego. Kolejne pozycje zajęły: Nune Mamikonyan z Katowic, Estera Tracz z Warszawy i Justyna Lach z Kielc. Najlepsze zawodniczki z okręgu tarnobrzeskiego Polskiego Związku Wędkarskiego - Małgorzata Cieplińska i Olga Siekiera uplasowały się odpowiednio na 18. i 20. pozycji.

Rekordzistka - Bożena Larisch złowiła ponad 16 kilogramów ryb. Największa rybą zawodów był leszcz ważący 665 gramów.

Puchary i nagrody wręczali: w imieniu patrona zawodów marszałka Adama Jarubasa - członek Zarządu Województwa Kazimierz Kotowski oraz Antoni Brudz, prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Tarnobrzeg.

Uczestniczki zgodnie mówiły, że mistrzostwa były bardzo udane. Jak oceniali z kolei organizatorzy, zbiornik w Szymanowicach to doskonałe miejsce do rozgrywania takich zawodów.

Organizatorem mistrzostw był okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnobrzegu.