Weronika Kapinos zdobyła brąz i pojedzie na olimpiadę

Dorota Kułaga
Weronika Kapinos z Czarnych Połaniec na zawodach w Gniewie w dobrym stylu wywalczyła brązowy medal
Kolejny udany start zapaśników Czarnych Połaniec. - Kapinos potwierdziła duży talent, wcześniej klasę pokazali Jurkowski i Władczyk - mówi Tadeusz Szkwarek

W hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie w województwie pomorskim odbył się II Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet. Wystartowały w nim też zawodniczki Czarnych Połaniec, podopieczne trenera Tadeusza Szkwarka.
Walczyły o medale i przepustki na olimpiadę

Był to drugi turniej kwalifikacyjny do finałów XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach Halowych „Lubuskie 2017”, która odbędzie w Drzonkowie w dniach 30 kwietnia - 2 maja. Łącznie w zawodach rywalizowało blisko 180 zawodniczek z 57 polskich klubów.

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta reprezentujące Miejski Klub Sportowy Czarni Połaniec uplasowały się na bardzo wysokim 9 miejscu w Polsce i jako jedyne z województwa uzyskały kwalifikacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Weronika Kapinos zdobyła „brąz”
W klasyfikacji indywidualnej kolejne miejsca wywalczyły - Weronika Kapinos - zdobyła brązowy medal, Wiktoria Siemek zajęła piąte miejsce, a Anna Pietuch na tych zawodach została sklasyfikowana na ósmej pozycji.
- Należy nadmienić, że Weronika w bieżącym roku startuje w wyższej grupie wiekowej i obecnie jest najmłodszą kadetką w tym przedziale wiekowym 15-17 lat. Dlatego też, miejsce medalowe odczytywać należy, jako wielkie osiągnięcie i wyjątkowe wydarzenie sportowe - powiedział Tadeusz Szkwarek, trener zapaśników Czarnych.

Dobra passa Czarnych, Jurkowski w blasku złota
Trwa więc dobra passa zapaśników Czarnych Połaniec. Przypomnijmy, że na Mistrzostwach Polski Juniorów oraz II Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym w Staszowie Patryk Jurkowski wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Polski w kategorii wagowej do 42 kilogramów, a Jakub Władczyk zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 69 kilogramów. Pierwszym trenerem Jakuba Władczyka był Henryk Skotnicki, obecnie jego szkoleniowcem jest Tadeusz Szkwarek.

Obecnie są na obozie kadry narodowej
- Jurkowski i Władczyk potwierdzili przynależność do grona najlepszych zawodników w Polsce w grupie wiekowej juniora młodszego. Obecnie uczestniczą w zgrupowaniu kadry narodowej - wyjaśnił Tadeusz Szkwarek.
Na zawodach rozegranych w Staszowie w klasyfikacji drużynowej Miejski Klub Sportowy Czarni Połaniec uplasował się na bardzo wysokim - 7 miejscu w gronie 62 klubów startujących w tej imprezie. Siódme miejsce przypadło także zawodnikom ze świętokrzyskiego w klasyfikacji województw.

MAGAZYN SPORTOWY: Piotr Czachowski, podsumowanie sezonu zasadniczego Ekstraklasy