MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiele spotkań wigilijnych z seniorami w gminie Łagów. Wspaniałe poczęstunki i tradycyjne łamanie się opłatkiem

OPRAC.:
Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Wigilijne spotkania z seniorami z gminy Łagów. Życzenia, opłatek i pyszny poczęstunek dla najstarszych mieszkańców gminy.
Wigilijne spotkania z seniorami z gminy Łagów. Życzenia, opłatek i pyszny poczęstunek dla najstarszych mieszkańców gminy. Miasto i Gmina Łagów
Grudzień to czas, w którym bardziej niż zwykle, pokazujemy sobie dobroć, ciepło i troskę o drugiego człowieka. Takiej życzliwości sprzyjają spotkania opłatkowe, które tuż przed świętami odbywają się w różnych miejscach i środowiskach. Wiele pięknych wigilii odbyło się w gminie Łagów. Burmistrz Paweł Marwicki spotkał się z seniorami z Nowego Stawu, Winnej, Gęsic, Rudy, Melonka, Duraczowa, Sadkowa, Sędka oraz Czyżowa. Zobaczcie relacje z tych wyjątkowych spotkań.

Wigilijne spotkania z seniorami z gminy Łagów. Życzenia, opłatek i pyszny poczęstunek dla najstarszych mieszkańców

W ostatnim tygodniu, w wielu miejscowościach w gminie Łagów odbywały się wyjątkowo piękne spotkania wigilijne dla seniorów.

Świąteczne spotkanie z seniorami z Sędka i Czyżowa
W środę, 13 grudnia w świetlicy w Czyżowie tradycyjne spotkanie opłatkowe przeżywali seniorzy z Sędka i Czyżowa.

Wszystkim obecnym zdrowia i wszelkiej pomyślności życzyli goście: burmistrz miasta i gminy Łagów, Paweł Marwicki; zastępca burmistrza, Zbigniew Meducki; sekretarz miasta i gminy Łagów, Małgorzata Sitarz; członek Rady Powiatu Kieleckiego, Bogdan Gierada; członkowie Rady Miejskiej w Łagowie: Zuzanna Grochowina, Mirosław Duda; sołtys sołectwa Sędek, Barbara Dachowska oraz sołtys sołectwa Czyżów, Łukasza Chaba.

Nie zabrakło wspólnej modlitwy, którą poprowadził ksiądz Tomasz Weryński oraz wspólnego kolędowania. Po krótkiej modlitwie zaproszono wszystkich do świętowania przy wigilijnych potrawach przygotowanych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Czyżowa.

Spotkanie wigilijne seniorów z Sadkowa
Następnego dnia, w czwartek 14 grudnia na wspólnym opłatku w świetlicy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Sadków spotkali się seniorzy z Sadkowa. Był to czas na złożenie sobie życzeń. Wspólnie z seniorami świętowali: burmistrz i zastępca burmistrza; radny powiatu kieleckiego, Bogdan Gierada; członek Rady Miejskiej w Łagowie, Czesław Masternak; sołtys sołectwa Sadków, Władysław Łata.

W pięknych słowach przedstawiciele władz samorządowych podziękowali starszym pokoleniom za wkład w rozwój "naszej małej Ojczyzny". Wszystkim życzyli także zdrowych i spokojnych świąt oraz wszelkiego dobra w Nowym 2024 Roku. Po podzieleniu się opłatkiem zebrani zasiedli do pięknie zastawionego stołu. Posilając się i rozmawiając, w przyjaznej i miłej atmosferze spędzili czwartkowe popołudnie. Pyszny świąteczny poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sadkowa za co samorząd składa serdeczne podziękowania.

Spotkanie opłatkowe seniorów z Nowego Stawu i Winnej
W minione, piątkowe popołudnie 15 grudnia seniorzy z Nowego Stawu oraz Winnej mieli okazję spędzić razem czas przy wigilijnym stole w świetlicy wiejskiej. Spotkanie opłatkowe rozpoczął burmistrz Paweł Marwicki, który powitał wszystkich zebranych oraz złożył serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. Do życzeń przyłączyli się obecni na spotkaniu goście: sekretarz Małgorzata Sitarz, zastępca burmistrza Zbigniew Meducki, radny Rady Powiatu Kieleckiego Bogdan Gierada, radna Rady Miejskiej w Łagowie Bożena Utnik, sołtys sołectwa Winna Jadwiga Stopaj, sołtys sołectwa Nowy Staw Jerzy Kołbuc oraz kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łagowie Ewelina Biesiada.

Prawdziwie bożonarodzeniowa atmosfera nastała z chwilą łamania się opłatkiem i wspólnym odśpiewaniem kolędy "Wśród nocnej ciszy". Tradycyjnie po złożeniu sobie życzeń seniorzy i goście zasiedli do wspólnej wigilijnej wieczerzy przygotowanej przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Stawu, za co w imieniu seniorów i naszym składamy serdeczne podziękowania.

Świąteczne spotkanie seniorów z Gęsic, Rudy, Melonka i Duraczowa

Piątek, 15 grudnia upłynął w ciepłej i rodzinnej atmosferze także seniorom z Gęsic, Rudy, Melonka i Duraczowa, którzy na "opłatku" spotkali się z władzami gminy Łagów.

Uroczystość miała miejsce w świetlicy w Gęsicach. Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym przywitaniem gości i złożeniem życzeń bożonarodzeniowych przez burmistrza Pawła Marwickiego. Do tych pełnych ciepła słów i serdecznych życzeń dołączyli sekretarz Małgorzata Sitarz, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Łagów Zbigniew Meducki, skarbnik Anna Rycąbel, radny Rady Powiatu Kieleckiego Bogdan Gierada, radni Rady Miejskiej w Łagowie: Bożena Utnik oraz Bogusław Siwonia, sołtys sołectwa Ruda-Melonek Zofia Biesiada.

Następnie nadszedł czas na symboliczne podzielenie się opłatkiem oraz tradycyjny wigilijny poczęstunek. Podczas uroczystości nie zapomniano także o wspólnym odśpiewaniu polskich kolęd.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości, a w szczególności członkiniom i członkom Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Łagowskiej "Wolanie". Dziękujemy wszystkim za wspólne spotkanie i jeszcze raz życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia - czytamy na stronie miasta i gminy Łagów.

Zobaczcie galerię zdjęć z tych pięknych spotkań opłatkowych w gminie Łagów:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie