Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielka gala w Kijach. Poznaliśmy "Osobowości Roku Gminy Kije" (zdjęcia)

/MIO/
Stowarzyszenie Kobiet Wsi Włoszczowice na czele z Dorotą Serhej zostało laureatem szóstego "Józefa” czyli tytułu "Osobowości Roku Gminy Kije”2008”.
Stowarzyszenie Kobiet Wsi Włoszczowice na czele z Dorotą Serhej zostało laureatem szóstego "Józefa” czyli tytułu "Osobowości Roku Gminy Kije”2008”. I. Imosa
Sobotnia gala z okazji wręczenia szóstego już tytułu "Osobowości Roku Gminy Kije" trwała kilka godzin, ściągnęła do nowoczesnej hali niespotykane tłumy i była wydarzeniem imponującym, kolorowym, przesyconym doznaniami duchowymi i folklorem.

Do Kij ściągnął pierwszy garnitur polityczny i kulturalny naszego województwa, nadkomplet zaproszonych gości i mieszkańców gminy. Przypomniano dzieje wyróżnienia, jego rolę w tworzeniu najnowszej historii i zasługi dotychczasowych laureatów. Wszystko w pięknie wyreżyserowanym filmie widzowie obejrzeć mogli na ogromnym telebimie. Pokłoniono się dotychczasowym laureatów "Józefa" - statuetki przyznawanej przez kapitule od 6 lat, po czym ksiądz profesor Józef Kudasiewicz i artystka rzeźbiarka - Dorota Walijewska przedstawili czworo nominowanych do tego splendoru.

Byli nimi: Koło Gospodyń Wiejskich ze wsi Górki, Henryk Dąbrowskiego - prezes pińczowskiej Gminnej Spółdzielni i Mariusz Piątek - przedsiębiorca z Hajdaszka oraz rodzina Sławomira i Moniki Madejów, także z Hajdaszka. Przepiękną laudację wygłosił przewodniczący Kapituły profesor Stanisław Żak i w świetle jupiterów przedstawiono tegorocznego zdobywcę "Józefa". Zostało nim nominowane w poprzednich latach Stowarzyszenie Kobiet Wsi Włoszczowice, co przyjęto w hali owacyjnie.
Gwiazdą wieczoru była osławiona kapela z Białego Dunajca - "Trebunie Tutki". Ponadpółtoragodzinny koncert wirtuozów góralskich instrumentów i posiadaczy nieograniczonych możliwości wokalnych artystów, przyjęto w Kijach entuzjastycznie. W hali znalazło się miejsce do tańców przy wtórach Trebuniowych gęsli i basów i wspólne z "górolami śpiwanie". Były bisy i nie gasnące oklaski. Były kwiaty i podziękowania od wójta Krzysztofa Słoniny i spontaniczne gesty sympatii widzów. Płyty z nagraniami Trebunich Tutków znikały w okamgnieniu a po koncercie gala zamieniła się w gwarne spotkanie towarzyskie ludzi polityki, kultury, sztuki ale również pracowników służb mundurowych i rolników.

Więcej czytaj w Echu Dnia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie