Wielka niespodzianka w Hali Legionów! Fart - Politechnika 3:1 (video, zdjęcia)

SAW, kw
Radość Michała Kozłowskiego, który dał dobrą zmianę w decydującym czwartym secie i Xaviera Kapfera, najlepszego gracza spotkania. fot. Sławomir Stachura
Siatkarze Farta Kielce sprawili kolejną wielką niespodziankę i frajdę swoim kibicom. Beniaminek PlusLigi, zajmujący do czwartkowego meczu przedostatnie miejsce w tabeli, ograł wicelidera rozgrywek i to za trzy punkty.

Tak relacjonowaliśmy mecz Fart Kielce - AZS Politechnika Warszawska na żywo

Fart Kielce - AZS Politechnika Warszawska 3:1 (21:25, 27:25, 27:25, 25:23)

Fart: Kozłowski, Jungiewicz 14, Kapfer 23, Łuka 7, Zniszczoł 3, Kamiński 5, Swaczyna (libero) oraz Dobrowolski 1, Sopko, Szczerbaniuk 6, Żuk 1.

AZS Politechnika: Neroj, Prygiel 21, Bartman 17, Kubiak 9, Kreek 13, Nowak 13, Wojtaszek (libero) oraz Salas Moreno 2, Żaliński.

Sędziowali: Piotr Dudek i Andrzej Lemek. Widzów: 2000.

MVP meczu: Xavier Kapfer.

Kielczanie już w poprzedniej kolejce postraszyli ZAKSĘ w Kędzierzynie-Koźlu przegrywając dopiero w tie breaku, ale tym razem poszli jeszcze dalej i wygrali z rewelacją tego sezonu. Pierwszego seta Fart przegrał dosyć wyraźnie, ale w dwóch następnych zwyciężył na przewagi i nieoczekiwanie wyszedł na prowadzenie w meczu. To co się stało w secie czwartym jest wręcz niesamowite. Kielczanie przegrywali już 3:11, by doścignąć rywala i zwyciężyć 25:23.

- Popełniliśmy dziś niewiele błędów w ataku, mniej niż rywal i to zadecydowało o naszym sukcesie - cieszył się po meczu Dariusz Daszkiewicz, trener Farta.