Wielki sukces i pięć medali zawodników z Ostrowca na mistrzostwach Polski w kulturystce i fitness

/waf/
Dekoracja w fitness gimnastycznym. Pierwsza z prawej Justyna Krzysik, z lewej Justyna Jedlikowska.
W Katowicach odbyły się XXXVI Mistrzostwa Polski Seniorów w Kulturystyce i Fitness, w których wzięła udział ośmioosobowa grupa zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Black & White" Ostrowiec.
Ostrowiecka ekipa zdobyła na mistrzostwach Polski 5 medali.

- Wszyscy nasi podopieczni spisali się bardzo dobrze, zdobywając 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy medal oraz czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej - mówi trener Grzegorz Kępa, który wraz z żoną Joanną opiekował się naszymi sportowcami. - To nasz najlepszy występ w historii startów wśród seniorów. Do tej pory na koncie mieliśmy zaledwie jeden medal - brązowy, wywalczony przez Iwonę Wiraszkę w 2009 roku w Ostrołęce.

"SREBRO" W DEBIUCIE

W konkurencji fitness gimnastyczny wszystkie nasze zawodniczki dostały się do finałowej szóstki. - Największe wrażenie zrobiła na wszystkich tegoroczna debiutantka Justyna Krzysik, którą większość stawiała na najwyższym stopniu podium. Jednak rozgrywki zakulisowe znowu wzięły górę i musiała uznać wyższość zawodniczki gospodarzy - dodaje Grzegorz Kępa. - Justyna Krzysik musiała zadowolić się drugim miejscem i tytułem wicemistrzyni Polski seniorek. Justyna Jedlikowska znalazła się na trzecim miejscu, a Kinga Gawłowska zajęła czwartą lokatę.

Justyna Krzysik zdobyła srebrny medal w fitness gimnastycznym.

ZŁOTY MEDAL KULTURYSTKI

W kulturystyce kobiet wystartowała kolejna nowa twarz w klubie - Agnieszka Witasek. Ku zaskoczeniu wszystkich zdobyła tytuł mistrzyni Polski seniorek.- Jestem zadowolony, że moja studentka zdecydowała się na starty w klubie "Black & White". Mimo że na co dzień pracuje w klubie fitness w Radomiu, mam z nią stały kontakt i ściśle ze sobą współpracujemy. Myślę, że to dopiero początek bardzo udanej kariery- uważa Grzegorz Kępa.

W bikini fitness w kategorii +168 centymetrów zaprezentowała się nasza aktualna brązowa medalistka mistrzostw świata juniorek Róża Mazurek. Był to jej pierwszy start w gronie seniorek i od razu wskoczyła na podium zdobywając srebrny medal. Medal mistrzostw świata wpłynął na Różę bardzo motywująco, która od grudnia mocno rozpoczęła przygotowania do cyklu wiosennych startów - mówi trener Grzegorz Kępa.

Emil Kaleński z Poznania to kolejny debiutant w klubie, ale już dość doświadczony. Były brązowy medalista mistrzostw świata w kulturystyce w najcięższej kategorii +100 kilogramów wywalczył wysokie 5 miejsce.

W kulturystyce klasycznej w kategorii +180 centymetrów wystartowało kolejnych dwóch nowych zawodników klubu- Karol Witasek i Robert Krakowiak. Niestety, żadnemu nie udało się przebić do finału. Robert zajął miejsce 12, natomiast Karol został sklasyfikowany na miejscu 8.

Agnieszka i Karol Witaskowie zaprezentowali się jeszcze wspólnie w parach kulturystycznych. Ich występ został bardzo dobrze odebrany i dał im drugie miejsce.

Róża Mazurek została powołana do kadry na mistrzostwa Europy juniorek i seniorek.

POJADĄ NA MISTRZOSTWA EUROPY

Dobra dyspozycja zawodników "Black & White" zaowocowała powołaniami do kadry narodowej. Na mistrzostwa Europy juniorów w Santa Susanna 3-7 maja zostało zakwalifikowanych sześć osób- Kinga Gawłowska (fitness do 163 centymetrów), Justyna Krzysik i Justyna Jedlikowska (fitness +163 centymetry), Róża Mazurek (bikini fitness), Emil Kaleński i Rafał Kiełkiewicz (kulturystyka +75 kilogramów). Natomiast do kadry na mistrzostwa Europy seniorek w fitness w Zagrzebiu 11-14 maja trafiły: Justyna Krzysik (fitness +163 centymetrów) i Róża Mazurek (bikini fitness +168 centymetrów).