Wielki sukces młodych judoków z Kielc

Dorota KUŁAGA [email protected]
Damian Stępień z Daleszyc zdobył złoty medal na międzynarodowych zawodach w Warszawie. Na zdjęciu – Damian w środku podium ze złotym medalem. Fot. Archiwum prywatne
Judoka z Daleszyc wygrał międzynarodowy turniej, ma szansę jechać na mistrzostwa Europy. "Brąz" zdobył Mateusz Garbacz z Kielc

Damian Stępień

Urodził się 12 kwietnia 1994 roku w Kielcach. Mieszka w Daleszycach. Od sześciu lat trenuje judo w Żaku Kielce. Skończył szkołę podstawową i gimnazjum w Daleszycach. Największe sukcesy - srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów wywalczony w Jastrzębiu Zdroju oraz brązowy zdobyty na zawodach Pucharu Polski w Kątach Wrocławskich.

Bardzo dobrze spisali się judocy Żaka Kielce na Międzynarodowym XIV Warsaw Judo Open juniorów i juniorów młodszych. "Złoto" wśród juniorów w pięknym stylu zdobył w Warszawie Damian Stępień z Daleszyc.

Damian Stępień zdobył złoty medal w kategorii 73 kilogramów, w której rywalizowało 50 zawodników.

WYGRAŁ WSZYSTKIE WALKI

- Wygrał wszystkie pojedynki. W walce finałowej pokonał przez rzut Szymona Pękalę z Sokoła Pisarzowice. Ciekawostką jest to, że obydwaj finaliści rywalizują o wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Tym razem lepszy okazał się zawodnik naszego klubu - z zadowoleniem mówiła Małgorzata Karyś, trener Żaka.

Dobrze radził sobie również Mateusz Garbacz w kategorii 66 kilogramów, jednak w drugiej rundzie walk uległ zawodnikowi z Ukrainy przez wskazanie sędziów i była to jego jedyna porażka. W rundzie repasażowej wygrał wszystkie pojedynki i ostatecznie zajął trzecie miejsce. W tej wadze rywalizowało 62 zawodników. Mateusz Garbacz również ma szansę walczyć o przeszłoroczny wyjazd na mistrzostwa Europy. Nie powiodło się Norbertowi Wierzbie w kategorii 73 kilogramy - w pierwszej rundzie uległ Mateuszowi Sordylowi z Wisły Kraków i odpadł z dalszej rywalizacji.

TERAZ CZAS NA WROCŁAW

W kategorii juniorów młodszych Żaka reprezentowali Filip Pawłowski i Grzegorz Kamiński w kategorii 55 kilogramów. Pawłowski w pierwszej rundzie walk eliminacyjnych przegrał z Węgrem Adamem Kovacem i odpadł z turnieju. Lepiej spisał się Kamiński, który przegrał dopiero walkę ćwierćfinałową z Jakubem Koneckim z Gryfa Słupsk i awansował do repasaży. W pierwszej walce repasaży wygrał z Brytyjczykiem Jackiem Curry, a kolejną przegrał z Rosjaninem Antonem Romanovem, ostatecznie zajmując punktowane siódme miejsce.

Teraz judoków Żaka czeka udział w Międzynarodowych Mistrzostwa Wrocławia, które odbędą się w dniach 6-7 października.