Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielki sukces nauczycielki i dyrektorki z Kielc! Mamy dwóch Honorowych Profesorów Oświaty (ZDJĘCIA, WIDEO)

Paulina Baran
Paulina Baran
Bogumiła Kępkowska, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej numer 33 w Kielcach (po lewej) i Marta Jagniątkowska, dyrektorka Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach.  Panie nalazły się w elitarnym gronie dwudziestu pięciu osób uhonorowanych w tym roku przez Ministra Edukacji Narodowej tytułem Honorowego profesora Oświaty.
Bogumiła Kępkowska, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej numer 33 w Kielcach (po lewej) i Marta Jagniątkowska, dyrektorka Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach. Panie nalazły się w elitarnym gronie dwudziestu pięciu osób uhonorowanych w tym roku przez Ministra Edukacji Narodowej tytułem Honorowego profesora Oświaty.
Marta Jagniątkowska, dyrektorka Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach oraz Bogumiła Kępkowska, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej numer 33 w Kielcach nalazły się w elitarnym gronie dwudziestu pięciu osób uhonorowanych przez Ministra Edukacji Narodowej. Do tej pory tytuły Honorowego Profesora Oświaty otrzymało zaledwie trzynastu pedagogów z województwa świętokrzyskiego.

Tytuł profesora oświaty przyznawany jest najwybitniejszym pedagogom. Aby zostać profesorem oświaty trzeba mieć co najmniej 20-letni staż pracy w zawodzie, w tym 10-letni jako nauczyciel dyplomowany. Pod uwagę brane są, oczywiście, osiągnięcia oraz to, czy kandydat do tytułu dzieli się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami.

A czym tytuł Honorowego Profesora Oświaty jest dla samych laureatek? - Jestem bardzo dumna, jest to uhonorowanie mojej trzydziestoletniej pracy dydaktycznej z dziećmi i młodzieżą - mówi Bogumiła Kępkowska i wyjaśnia, że jej kariera zawodowa zatoczyła koło, bo trzydzieści lat temu zaczynała pracę w Szkole Podstawowej numer 33 w Kielcach, po drodze uczyła biologii i języka angielskiego w innych szkołach, między innymi w V Liceum Ogólnokształcącym imienia Piotra Ściegiennego w Kielcach, a kilka lata temu postanowiła spróbować zrobić coś zupełnie innego, zdobyła uprawnienia do nauczania wychowania fizycznego i od trzech lat spełnia się jako nauczyciel tego przedmiotu właśnie w Szkole Podstawowej numer 33.

Z Tytuł Honorowego Profesora Oświaty dumna jest także Marta Jagniątkowska, dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach, która od 30 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi. - Kiedy zaczynałam swoją zawodową ścieżkę pracowałam z dziećmi niesłyszącymi, posługiwaliśmy się językiem migowym. W 2007 roku zostałam dyrektorem i tak jest do dziś - uśmiecha się pani Marta i wyjaśnia, że tytuł, który zdobyła jest ogromnym wyróżnieniem i stanowi docenienie pracy wszystkich pedagogów specjalnych. - Edukacja dzieci niepełnosprawnych daje ogromną satysfakcję, pomimo tego, że czasem trzeba czekać wiele miesięcy na drobne sukcesy. Wiemy, że pracując w takich ośrodkach jak nasz, trzeba patrzeć na dzieci i młodzież nie tylko oczyma, ale przede wszystkim sercem - mówi pani dyrektor.

Wśród dotychczasowych laureatów tytułu profesora oświaty jest trzynastu nauczycieli z naszego województwa

W 2008 roku tytuł otrzymała Grażyna Tatka, nauczyciel przedmiotu rachunkowość w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Mikołaja Kopernika w Kielcach oraz adiunkt w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

W 2009 tytuł zdobył Aleksander Staniszew, nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym imienia Hugo Kołłątaja.

W 2012 roku tytuł otrzymał Roman Chyła, nauczyciel historii w Szkole Podstawowej numer 1 imienia Mikołaja Kopernika i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego imienia Świętej Jadwigi Królowej w Sandomierzu. Doktor nauk humanistycznych.

W 2013 roku tytuł zdobył Mariusz Zyngier, nauczyciel przedmiotów elektryczno-elektronicznych w Zespole Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej Jędrusie w Połańcu.

Również w 2013 roku tytuł otrzymał Radosław Moskal, nauczyciel przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W 2014 roku tytuł zdobyła Beata Zyngier - nauczycielka przedmiotów elektryczno-elektronicznych w Zespole Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej Jędrusie w Połańcu.

W 2015 tytuł otrzymała Danuta Paszkowska, emerytowana nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

W 2016 roku Ryszard Bielak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Podchojnach, gmina Jędrzejów.

W 2019 tytuł otrzymali Jarosław Miszczyk, nauczyciel matematyki z Samorządowej Szkoły Podstawowej numer 3 imienia Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej oraz Barbara Sękalska, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej numer 32 imienia Janusza Kusocińskiego w Kielcach

W 2020 tytuł otrzymała Beata Stępień, nauczycielka z Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie