Wielki sukces w strzelectwie! Trzy medale zawodniczek ze Starachowic na Olimpiadzie Młodzieży

/KAR/
Zawodniczka Świtu Starachowice Agata Nowak wywalczyła dwa złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w strzelectwie. Fot. archiwum klubu
Dwa złote medale Agaty Nowak oraz srebrny Paulina Tuźnik na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. To wielki sukces zawodniczek Świtu Starachowice. Finały Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w strzelectwie rozegrane zostały w Krakowie.
Paulina Tuźnik (z lewej) zdobyła srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w strzelectwie, natomiast Agata Nowak wywalczyła dwa złote medale. Fot. archiwum klubu

(fot. Fot. archiwum klubu)

Agata Nowak wywalczyła dwa złote medale w kategorii juniorek młodszych, strzelając z pistoletu pneumatycznego 40 strzałów oraz pistoletu sportowego 30+30 strzałów. Ponadto w tej konkurencji srebrny medal wywalczyła inna zawodniczka klubu ze Starachowic Paulina Tuźnik.

Agata Nowak była jedną z faworytów Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, po tym, jak przed trzema tygodniami wywalczył srebrny medal na mistrzostwach Polski seniorów w strzelectwie sportowym rozgrywanym we Wrocławiu, w konkurencji 40 strzałów z pistoletu pneumatycznego. Tym razem także zawodniczka starachowickiego klubu nie zawiodła. Strzelając z pistoletu pneumatycznego 40 strzałów, uzyskała ona 556 punktów (90, 97, 95, 94, 92, 88), co dało jej pierwsze miejsce. Druga w tej konkurencji był inna zawodniczka Świtu Paulina Tuźnik, która zdobyła 553 punktów (97, 91, 96, 86, 91, 92). Ponadto ósme miejsce zajęła Justyna Gadowska - 532 punktów (92, 88, 85, 94, 88, 85).

W konkurencji strzelając z pistoletu sportowego 30+30 strzałów także bezkonkurencyjna okazała się Agata Nowak, która zwyciężyła z dorobkiem 377 punktów (96, 93, 92, 96). Ósma w tej konkurencji była Paulina Tuźnik, która uzyskała 366 punktów (90, 90, 93, 93). Natomiast dwudzieste szóste miejsce zajęła Justyna Gadowska 347 punktów (87, 92, 87, 81).

Reprezentacja województwa świętokrzyskiego, która brała udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w strzelectwie. Fot. archiwum klubu

Medalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie z trenerami. Na zdjęciu, od lewej: trener Marek Ratajski, Paulina Tuźnik, Agata Nowak, trener Małgorzata Wadowska.