Wielkie emocje i sukces naszych na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness

FM
W miniony weekend, w ramach FIT Weekendu w Targach Kielce, odbyły się Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness. Liczną, bo aż 74-osobową reprezentację wystawiła drużyna UKS Black and White Ostrowiec Świętokrzyski.

Najlepiej wypadła Aleksandra Kępa (fitness kobiet), której wszyscy sędziowie przyznali zwycięstwo. W tej pięknej, lecz bardzo trudnej kategorii, gdzie oprócz sylwetki ocenia się także złożony z elementów gimnastyki i tańca układ dowolny, tuż za podium uplasowała się inna reprezentantka UKS Black & White Marta Sawiniec. Obie zawodniczki, mimo że są juniorkami, wystartowały w Mistrzostwach Polski Seniorów.

W pierwszym dniu zawodów złoty medal zdobyli także Daniel Mularczyk w fitness plażowym i Dawid Lewicki w fitness atletycznym. Srebrne medale wywalczyli w kulturystyce do 171 cm Mariusz Łukasik oraz do 175 cm Michał Osewski. Brązowy medal w kulturystyce do 180 cm zdobył natomiast Jacek Małopolski.
W fitness sylwetkowym kobiet srebrny medal wywalczyła Anna Białczak, a brązowy Beata Bochno. W fitness plażowym do 176cm na drugim stopniu podium stanął Piotr Zieliński. Warto dodać, że tydzień wcześniej zawodnik ten zdobył brązowy medal na Malcie.
Brązowy medal w fitness plażowym, ale do 182 cm zdobył Karol Kyrc, który obronił tym samym tytuł sprzed roku. W kategorii najwyższej w fitness plażowym aż dwóch reprezentantów Black and White Ostrowiec Świętokrzyski stanęło na podium, na drugim miejscu Sandro Solowiej, a na trzecim Grzegorz Mizera.

Także niedziela była niezwykle udana dla drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego.
W bikini fitness do 160 centymetrów złoto zdobyła Katarzyna Dmochewicz, która tydzień wcześniej na zawodach na Malcie wygrała kategorię weteranek i srebro w seniorkach. Teraz potwierdziła swoje dobre przygotowanie, a pierwsze miejsce zdobyte podczas zawodów w Kielcach zapewniło jej kwalifikacje na Mistrzostwa Europy, które w dniach 3-8 maja odbędą się w Hiszpanii. W tej samej kategorii brąz wywalczyła Małgorzata Flis. W kolejnej kategorii, bikini do 164 centymetrów, złoto zdobyła zawodniczka ostrowieckiego klubu Inez Gorońska. W kategorii do 169 centymetrów triumfowała Kinga Bafia, w kategorii powyżej 169 centymetrów brąz wywalczyła Patrycja Zahorska, a Daria Józefczak byłą czwarta. W kulturystyce do 100 kilogramów brąz wywalczył Paweł Jabłoński. W kategorii powyżej 100 kilogramów na najwyższym stopniu podium stanął Rafał Czerski, a trzeci był Łukasz Lodowski.

Ponadto w niedzielę po raz pierwszy rozegrano kategorię wellness, czyli bikini o nieco większych kształtach. W tej kategorii Black&White wystawił Elżbietę Stuglik, która zajęła czwarte miejsce.