Wielkie emocje w Suchedniowie. O zwycięstwie w meczu koszykówki na wózkach Pactum Scyzory Kielce – GTM Konstancin zadecydował jeden kosz

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
W meczu I ligi koszykówki na wózkach mężczyzn zespół Pactum Scyzory Kielce pokonał GTM Konstancin 58:56. Decydująca był ostatnia minuta meczu.

Tego, że mecz ten będzie obfitował w emocje, można się było spodziewać. Na parkiecie hali w Suchedniowie spotkali się przecież aktualny mistrz z wicemistrzem Polski. W pierwszej rundzie Scyzory wygrały w Konstancinie i goście pałali żądzą rewanżu.

Sztuka ta niemal im się udała, choć przez prawie cały mecz prowadzili gospodarze. Zespół Pactum Scyzory Kielce objął prowadzenie i utrzymywał je długo, aby stracić je na dwie minuty przed końcem. Podopieczni trenera Przemysława Sztorca odzyskali je w ostatniej minucie i zwyciężyli 58:56.

– Na taki obrót sprawy na boisku mogło mieć wpływ to, że nasi juniorzy dopiero wrócili ze zgrupowania kadry i byli przemęczeni – powiedział Gabriel Moćko, prezes klubu.

W drużynie z Konstancina do czołowych strzelców należał Arkadiusz Garbacz, z pochodzenia skarżyszczanin, a niegdyś zawodnik zespołu Pactum Scyzory Kielce.

– W końcówce objęliśmy prowadzenie, ale potem w samej końcówce niestety faul naszego zawodnika i Scyzory wykorzystały oba rzuty wolne. Jednak najważniejsze rozstrzygnięcia w sezonie zapadną w play-offach – powiedział zawodnik.

Po tym meczu drużyna Pactum Scyzory Kielce jest druga w tabeli. W zaplanowanej za dwa tygodnie kolejce Scyzory pauzują, a za to odbędzie się arcyciekawe dla układu tabeli spotkanie zespołu z Konstancina z liderem Mustangiem Konin.

Przed Scyzorami teraz występ na europejskiej arenie. W połowie marca udadzą się do greckich Salonik na turniej Euroligi. Zwycięzca tego turnieju awansuje do finału Euroligi.

– Każdy z zespołów prezentuje mniej więcej podobny poziom, dlatego mamy szanse na wygranie. Byłby to nasz największy sukces do tej pory w Eurolidze. W poprzednich dwóch sezonach zajmowaliśmy drugie miejsca w turniejach półfinałowych – dodaje prezes Moćko.

Pactum Scyzory Kielce – GTM Konstancin 58:56 (17:15, 15:12, 10:13, 16:16)

Pactum Scyzory: F. Moćko 23, Gładysz 15, Wrona 10, Minda 6, Świeboda 4, Sz. Moćko, J. Gajewski, Sobieraj, Koczwara

GTM: Tyburowski 20, Pawełko 12, Garbacz 9, Pietrzyk 6, Cyrul 5, Treter 2, Kacprzak 2, Dobek