Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielkie otwarcie basenu termalnego w Kazimierzy Wielkiej w piątek 15 grudnia. W jaki sposób będzie można z niego korzystać? Oto szczegóły

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Basen termalny w Kazimierzy Wielkiej jest gotowy. Wielkie otwarcie już w piątek. Sprawdź, w jaki sposób będzie można z niego korzystać.
Basen termalny w Kazimierzy Wielkiej jest gotowy. Wielkie otwarcie już w piątek. Sprawdź, w jaki sposób będzie można z niego korzystać. Michał Bucki Facebook/Powiat Kazimierski
Całoroczny basen termalny z leczniczą wodą siarczkową w Kazimierzy Wielkiej jest gotowy. Już w najbliższy piątek, 15 grudnia wyjątkowy w skali całego regionu, ale i kraju obiekt zostanie uroczyście otwarty. Kto i w jaki sposób będzie mógł z niego korzystać? Ile wyniesie bilet wstępu? Poniżej podajemy "garść" najważniejszych informacji. Sprawdź.

Basen termalny w Kazimierzy Wielkiej jest gotowy. Wielkie otwarcie już w piątek. Jak z niego korzystać?

Siarczkowy basen termalny w Kazimierzy Wielkiej robi wielkie wrażenie. Już w najbliższy piątek, 15 grudnia obiekt zostanie oficjalnie otwarty. Jedna z najważniejszych i długo wyczekiwanych w mieście inwestycji będzie dostępna nie tylko dla mieszkańców miasta i gminy, powiatu, czy województwa świętokrzyskiego, ale także gości z różnych stron Polski.

Kto i w jaki sposób będzie mógł z niego korzystać? Oto co musisz wiedzieć wybierając się na basen termalny z wodą siarczkową w Kazimierzy Wielkiej.

Z basenu siarkowego mogą korzystać osoby, które ukończyły 14. rok życia. Zalecany czas przebywania w niecce basenowej wynosi od 20 do 30 minut.

- Dużo jest pytań o to, czy aby móc skorzystać z basenu termalnego trzeba wychodzić na zewnątrz - w klapkach, stroju kąpielowym, w śnieżną pogodę? Od razu odpowiadam - nic podobnego. Kupując bilet, wchodzimy na basen wewnętrzny i przez specjalną śluzę - podobnie jak w innych basenach termalnych - wchodzimy do wody, zanurzamy się "po szyję" i wychodzimy z budynku już do niecki basenowej z wodą siarczkową - objaśniał na wstępie wicestarosta kazimierski, Michał Bucki.

Cały basen ma wymiary 18 na 10 metrów. Podzielony jest w stosunku: 1/3 do 2/3, przy czym w większym basenie temperatura wody wynosi 36 stopni Celsjusza, natomiast w mniejszym basenie - w zależności od warunków atmosferycznych - woda będzie o 1-2 stopnie wyższa.

W basenie siarczkowym nie zanurzamy głowy, dlatego osoby, które obawiają się ujemnych temperatur powietrza mogą na przykład założyć czapkę.

- Kupując bilet na basen siarkowy do dyspozycji mamy również grotę solną. Ponadto, goście będą mogli korzystać z baru szybkiej obsługi, w którym napijemy się kawy, herbaty, zjemy ciepły posiłek, czy świeżą sałatkę - wyliczał starosta.

Ile osób jednocześnie może korzystać z basenu termalnego?
Jak informuje starosta kazimierski, na ten moment zalecana liczba korzystających z basenu (jednocześnie) wynosi 45 osób.

- Cały basen posiada 150 miejsc siedzących. Zobaczymy, jak to wszystko będzie się rozwijać i powoli będziemy tę liczbę zwiększać - przyznał.

Ceny biletów na basen termalny w Kazimierzy Wielkiej
Ceny biletów na wewnętrzny basen sportowy/rekreacyjny ze słodką wodą, nie ulegną zmianie.

- Jeśli będziemy chcieli skorzystać z całości kompleksu, czyli basenu sportowego i basenu siarkowego, musimy wykupić bilet droższy, który będzie wynosił 30 złotych za godzinę użytkowania bądź bilet 2-godzinny w kwocie 56 złotych. Takie ceny będą obowiązywać od poniedziałku do czwartku - informował starosta Michał Bucki.

Dodał, że wstęp na basen siarkowy w weekend będzie kosztował nieco więcej.

Ceny biletów od piątku do niedzieli wyniosą: 36 złotych za godzinę i 63 złote za 2 godziny.

Wyjątkowa oferta dla mieszkańców powiatu kazimierskiego
Zarząd Powiatu Kazimierskiego chcąc podzielić się sukcesem z mieszkańcami powiatu kazimierskiego przygotował dla nich miłą niespodziankę. Każdy z mieszkańców będzie mógł skorzystać z darmowego godzinnego pobytu na basenie w weekend - od 15 do 17 grudnia.

Godziny otwarcia basenu termalnego w Kazimierzy Wielkiej
Do połowy stycznia 2024 roku, przez pierwsze 3 tygodnie, basen siarkowy będzie czynny od godziny 12 do godziny 20.

W sezonie letnim - oprócz basenu siarkowego, cała plaża zewnętrzna wraz z leżakami, brodzikiem dla dzieci ze zjeżdżalnią, będą dostępne dla wszystkich korzystających z obiektu (również dla tych, którzy przyjechali tylko na basen wewnętrzny/sportowy).

"Ta woda odmładza"
Jak przyznał na koniec starosta kazimierski Michał Bucki, woda siarkowa w nowo wybudowanym basenie termalnym w Kazimierzy Wielkiej, ma działanie wręcz odmładzające.

- Była już próba generalna przed oficjalnym otwarciem basenu, którą można obejrzeć na specjalnym filmiku. Są dwojakie zdania na ten temat... Część osób po wyjściu z basenu powiedziała, że czuje się 5 lat młodziej, a część stwierdziła, że nawet o 10 lat. Polecam spróbować, by samemu stwierdzić, czy czujemy się młodsi o 5 czy 10 lat - dodał z uśmiechem Michał Bucki.

Przypomnijmy, basen z właściwościami leczniczymi będzie jedynym tego typu obiektem w Polsce dostępnym dla gości przez okrągły rok. Inwestycja realizowana jest przez Powiat Kazimierski oraz gminę Kazimierza Wielka. Zarządcą inwestycji będzie Kazimierski Ośrodek Sportowy. Budowa basenu jest mocno związana z uzdrowiskową przyszłością regionu. Władze liczą, że inwestycja przyczyni się do rozwoju Kazimierzy Wielkiej i zainteresuje przyszłych inwestorów, do budowy w sąsiedztwie obiektów uzdrowiskowych.

Obok basenu, zostanie uruchomiona pierwsza w województwie świętokrzyskim, a siódma w Polsce kotłownia geotermalna.

Czytaj również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie