Wielkie sportowe emocje na Mikołajkowym Turnieju w...

  Wielkie sportowe emocje na Mikołajkowym Turnieju w Stadnickiej Woli

  Marzena Kądziela

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

   Wielkie sportowe emocje na Mikołajkowym Turnieju w Stadnickiej Woli

  ©Marzena Kądziela

  Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Nieświniu zdobyła w piątek na X Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw puchar burmistrza Końskich. Drużyna z Nieświnia odebrała także nagrodę specjalną "Szkoła dziesięciolecia" za najlepsze wyniki w dziesięciu edycjach turnieju.
   Wielkie sportowe emocje na Mikołajkowym Turnieju w Stadnickiej Woli

  ©Marzena Kądziela

  [galeria_glowna]
  Po raz dziesiąty Urząd Miasta i Gminy, Szkolny Związek Sportowy i Zespół Szkół w Stadnickiej Woli zorganizowały Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. W tym roku brały w nim udział dzieci urodzone w roku 2000 i młodsze.
  Emocji, dopingu, sportowej rywalizacji mogą pozazdrościć turniejowi organizatorzy wielkich imprez sportowych. Takich braw, okrzyków i radości ze zwycięstwa w poszczególnych konkurencjach nie ma na innych zawodach. A wszystko za sprawą dzieciaków z najmłodszych klas szkół podstawowych z terenu miasta i gminy, dla których Mikołajkowy Turniej to jedyna impreza o takiej randze.

  24-osobowe drużyny z dziesięciu szkół powitał wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, po czym na parkiecie zaprezentowały się fantastyczne zespoły taneczne: "Przygoda" z SP w Modliszewicach prowadzony przez Krystynę Cygankiewicz, "Afro Dance" z SP w Nieświniu prowadzony przez Annę Pająk i Agatę Zielińska oraz "Joke" z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli Magdaleny Hurec i Iwony Banasik.

  Po niezwykle żywiołowych popisach tancerek z wielką energią na parkiet wybiegły dzieciaki, które rywalizowały w konkurencjach: zakładanie kółek ringo na pachołki, bieg sztafetowy, rzut kółkami ringo na materac, tor przeszkód. Oceniał je zespół sędziów: Mariusz Brzozowicz (sędzia główny), Monika Ślifierz, Magdalena Hurec, Iwona Banasik, Marek Jędrasik i Ireneusz Pela, a nad wszystkim czuwali organizatorzy ze Szkolnego Związku Sportowego: Dariusz Kos i Mirosław Dworak.

  Po rozegraniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu wyników okazało się, że najlepszą drużyną jest zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nieświniu. Podopieczni Agaty Zielińskiej, Anny Pająk, Justyny Kołodziejczyk, Katarzyny Milewicz i Rafała Skowrona zdobyli także tytuł "Szkoły dziesięciolecia". Podczas dziesięciu edycji konkursu dzieciaki z Nieświnia zawsze stali na podium.
  Drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Stadnickiej Woli, trzecie - z Modliszewic. Kolejne miejsca zajęły drużyny z: Pomykowa, Rogowa, SP 1, Kazanowa, Kopanin, SP 2 i Dziebałtowa.

  Najlepsi zdobyli puchary, wszyscy - wielkie paczki ze sprzętem sportowym dla szkół. Uczestnicy sportowej zabawy i kibice częstowani byli słodyczami przez Mikołajów z Gimnazjum w Stadnickiej Woli. Nagrody ufundował burmistrz miasta i gminy Końskie.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia