Wielkie sukcesy naszych młodych wojowników

Rafał Banaszek
Zawodnicy Włoszczowskiego Klubu Mieszanych Sztuk Walki znów przywieźli medale z mistrzostw. Rafał Banaszek
Zawodnicy Włoszczowskiego Klubu Mieszanych Sztuk Walki odnieśli kolejne sukcesy na Mistrzostwach Polski Federacji WFMC dzieci i młodzieży w mieszanych sztukach walki.

Turniej odbył się w Wilkowi¬cach koło Włocławka. Podopieczni Macieja Budzynowskiego startowali w 4 formułach: K1, karate, sumograpling i makiwara.

W formule K1, 18-letni Adam Rubik po ciężkiej, finałowej walce z bokserem przegrał, zdobywając srebrny medal. W formule karate 16-letni Michał Lupa wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. Jego młodszy, 10-letni brat Marcel w formule sumo-grapling zdobył brąz i w formule makiwara również brązowy medal.

Kacper Nowak (12 lat) wywalczył srebrny medal w karate. Marzec Piotr (6 lat) zdobył brązowy medal w sumograpling. Jego 8-letni cioteczny brat Paweł - brąz w karate. Zadebiutowała również 6-letnia Marietta Kremblewska, zdobywając brązowy medal w formule makiwara.

W zawodach tych wzięło udział około 30 klubów z całej Polski. - Chcieliśmy serdecznie podziękować doktorowi Markowi Jastrzębskiemu z przychodni Medical za zasponsorowanie wyjazdu na Mistrzostwa Polski – mówił sensei Maciej Budzynowski.