Wielkie wyróżnienie dla Bieńka z Effecftora Kielce. Jest w szóstce gwiazd!

(SAW)
Mateusz Bieniek
Mateusz Bieniek Polskapresse
Mateusz Bieniek, który 28 maja 2015 roku zadebiutował w kadrze Polski seniorów, robi prawdziwą furorę w siatkarskim świecie. Środkowy Effectora Kielce jako jedyny Polak został wybrany do Drużyny Gwiazd turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie.

Na zakończonym w niedzielę turnieju niespełna 22-letni Mateusz grał w podstawowym składzie drużyny trenera Stephane Antigi i miał wielki wkład w to, że Polacy zajęli trzecie miejsce po pokonaniu Niemców 3:2 i w ten sposób zapewnili sobie udział w majowym turnieju interkontynentalnym w Tokio, na którym będą mieli jeszcze jedną i ostatnią szansę na wywalczenie przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Z turnieju europejskiego w Berlinie bilety do Rio wywalczyli zwycięzcy imprezy - Rosjanie.

Bieniek w Berlinie grał na dobrym poziomie, o czym przekonują statystyki. Znalazł się w dziesiątce najlepiej punktujących zawodników turnieju, był także czwarty w klasyfikacji blokujących.

W Drużynie Gwiazd turnieju w Berlinie znalazło się trzech Francuzów, dwóch Niemców, Rosjanin i Polak. MVP turnieju wybrano innego Rosjanina - Siergieja Tietiuchina.

Drużyna Gwiazd berlińskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Rio de Janeiro