MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielkie zmiany w Koronie Kielce! Są pierwsze decyzje. Prezes Łukasz Jabłoński zrezygnował ze swojej funkcji. Zobacz transmisję

Dorota Kułaga
Wideo
od 12 lat
We wtorek, 28 maja, na stadionie Suzuki Arena odbyła się ważna konferencja prasowa. Łukasz Jabłoński zrezygnował z funkcji prezesa Korony Kielce, spółki miasta Kielce prowadzącej między innymi zespół piłki nożnej w ekstraklasie. Jego przemówienie było pełne emocji, nie brakowało łez. Zobaczcie zapis transmisji z tej konferencji. Po południu mecenas Sławomir Gierada zrezygnował z funkcji członka Rady Nadzorczej. Odchodzi tez dyrektor marketingu Daria Wollenberg. Głos w sprawie odejść z Korony zabrała prezydentka miasta Agata Wojda.

Konferencja prasowa prezesa Korony Kielce Łukasza Jabłońskiego

- Nie wyobrażam sobie być prezesem Korony, gdy nie ma pełnego poparcia i zaufania ze strony właściciela, dlatego złożyłem rezygnację ze skutkiem na dzień 7 czerwca bieżącego roku. To nie jest atak na nową prezydentkę. Właściciel ma pełne prawo do wybrania zarządu, któremu będzie ufał. Przed konferencją postanowiłem wykonać telefon do prezydentki. Postanowiłem, że chcę odejść z klasą. Chcę się z Wami pożegnać

- mówił na początku konferencji Łukasz Jabłoński.

Przed konferencją rozmawiał telefonicznie z prezydent Kielc Agatą Wojdą.

Oto zapis transmisji

- Mam czyste sumienie. Uważam, że dałam Koronie z siebie maksa. A w pewnym momencie zaryzykowałem dużo - dodał Łukasz Jabłoński.

Prezes Łukasz Jabłoński ze wzruszeniem podziękował pracownikom klubu, kibicom, dziennikarzom, przedstawicielom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na czele z dyrektorem Przemysławem Chmielem, w szczególności dyrektorowi sportowemu Korony Pawłowi Golańskiemu, członkowi Rady Nadzorczej Sławomirowi Gieradzie, który jak powiedział zawsze był dużym wsparciem i Piotrowi Dulnikowi z Suzuki Motor Poland, prezesowi firmy sponsorującej klub.

-Chciałbym odejść z tego klubu z klasą. Nie chciałbym być atakowany ze względu na różnice polityczne. Najważniejszy powinien być interes Korony i całej społeczności - powiedział Łukasz Jabłoński.

Przemówienie prezesa było pełne emocji, nie brakowało łez.

Nie wspomniał jednak przy podziękowaniach o trenerze Kamilu Kuzerze, sztabie szkoleniowym i piłkarzach. Zapewne pod wpływem emocji, ale później w mediach społecznościowych podziękował im w szczególny sposób.

- My jako środowisko kibiców ze smutkiem przyjmujemy tę informację. Szanujemy ją, jest dla nas poniekąd zrozumiała. Prezesie wielkie dzięki. Zawiesił pan poprzeczkę bardzo wysoko swojemu następcy. Był Pan architektem nadzwyczajnej sytuacji, cała społeczność była zjednoczona wokół Korony, była historyczna frekwencja na stadionie. Mamy dozgonną wdzięczność za to, co Pan zbudował w Koronie. Szacunek prezesie

- powiedział Artur Dulnik ze Stowarzyszenie Kibiców Zjednoczona Korona.

Z Korony odchodzi też Daria Wollenberg, rzecznik prasowy klubu.

We wtorek, 28 maja, po blisko 3,5 roku pracy w Koronie Kielce, decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa zarządu podjął Łukasz Jabłoński. O swojej decyzji poinformował na konferencji w siedzibie klubu na Suzuki Arenie.

Łukasz Jabłoński dołączył do Korony w listopadzie 2020 roku, pełniąc wówczas funkcję prokurenta, natomiast stanowisko prezesa zarządu Korona Spółka Akcyjna sprawował od 1 lutego 2021 roku. W przeciągu ponad trzech lat pełnienia tej funkcji, kielecki zespół awansował do PKO BP Ekstraklasy (sezon 2021/2022), a w dwóch kolejnych kampaniach, po heroicznej i emocjonującej walce do samego końca z sukcesem bronili szeregów najwyższej klasy rozgrywkowej.

Za rządów prezesa Łukasza Jabłońskiego była rekordowa frekwencja na Suzuki Arenie, a koroniarska społeczność była bardzo mocno zjednoczona, nawet w trudniejszych momentach.

Zobacz galerię zdjęć z konferencji Korony Kielce

Jednym z kluczowych dla rozwoju Klubu projektów było powołanie Akademii Korona (obecnie: Industria Akademia Korona), której misją jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, dążenie do osiągnięcia jak najwyższego poziomu sportowego, wprowadzanie zawodników do pierwszej drużyny oraz partnerska współpraca z akademiami z całego województwa świętokrzyskiego i nie tylko.

Po zakończeniu zmagań w sezonie 2023/2024, we wtorek 28 maja 2024 roku prezes zarządu Łukasz Jabłoński ogłosił decyzję o rezygnacji z dotychczas pełnionej funkcji.

Z Klubem żegna się także Dyrektor Marketingu i Komunikacji oraz Rzecznik Prasowy Daria Wollenberg, która również złożyła rezygnację.

We wtorek po południu mecenas Sławomir Gierada złożył rezygnację z funkcji Członka Rady Nadzorczej Korona Spółka Akcyjna.

Łukasz Jabłoński i Sławomir Gierada to radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego kadencji 2024-2029 wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei nowa prezydentka Kielc Agata Wojda od lat związana jest z Platformą Obywatelską.

Korona Kielce po zwycięstwie w Poznaniu z Lechem 2:1 zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie.

W klubie szykują się zmiany, nowym członkiem Rady Nadzorczej będzie Karol Jakubczyk.

Agata Wojda o sytuacji w Koronie Kielce

Po konferencji do sytuacji odniosła się prezydentka Kielc Agata Wojda. Miasto Kielce jest właścicielem klubu.

Agata Wojda napisała w mediach społecznościowych: "Pan Łukasz Jabłoński podjął decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa Korony Kielce, o czym poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej. Przed jej rozpoczęciem odbyliśmy serdeczną i merytoryczną rozmowę telefoniczną, za którą dziękuję. Przede wszystkim dziękuje jednak za pracę wykonaną na tym stanowisku. Za awans drużyny do ekstraklasy, który kieleckim kibicom przysporzył mnóstwo radości i wzruszeń oraz za utrzymanie Korony w najwyższej klasie rozgrywkowej w ostatnim sezonie. Decyzję o rezygnacji przyjęłam z zaskoczeniem, ale oczywiście także ze zrozumieniem. Wierzę, że będziemy mogli liczyć na życzliwość i pomoc Pana Prezesa w kontynuowaniu przez nowy zarząd rozpoczętej przez niego pracy. Nie chciałam, by w trakcie sezonu Korona była przedmiotem medialnych dyskusji, zależało mi, by drużyna mogła skupić się na tym, co najważniejsze – na wyniku sportowym i utrzymaniu w rozgrywkach. Ten cel udało się zrealizować. Po ostatnim meczu w Poznaniu pogratulowałam zespołowi zwycięstwa i zapowiedziałam, że od tego momentu możemy rozpocząć spokojne rozmowy nad przyszłością klubu i kolejnym sezonem. W pierwszej kolejności zaplanowałam audyt organizacyjno-finansowy i zmiany w Radzie Nadzorczej spółki. Dzisiaj wiem, że pierwszym najważniejszym zadaniem nowej Rady będzie wybór nowego prezesa, który zadba o rozwój klubu, a także we właściwy sposób przygotuje go do kolejnego sezonu. To najważniejszy cel na najbliższe dni".

Agata Wojda w rozmowie z "Echem Dnia" dodała: - Do 7 czerwca będzie decyzja o tym kto pokieruje spółka jako prezes oraz jaki będzie ostateczny skład Rady Nadzorczej. Rozpatruję dwie opcje - albo powołany zostanie już docelowy prezes, albo Rada Nadzorcza deleguje jednego ze swoich członków do pełnienie obowiązków prezesa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie