Wierna Małogoszcz - Dalin Myślenice 0:0. Poważnie osłabieni, ale pokazali charakter

/dor/
Gospodarze zagrali poważnie osłabieni. Mimo to pokazali się z dobrej strony i byli bliscy zwycięstwa - po strzale Piotra Ostrowskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

Wierna Małogoszcz - Dalin Myślenice 0:0

Wierna: Mierzwa 6 - Krzeszowski 6, Bień 6, Pastuszka 7, Piotrowski nie klas. (4 Januszek 4, 70 Gajek 3) - Ostrowski 6, Kita 6, Milcarz 6, Augustyn 6 - Malinowski 6, S. Wijas 6.

Dalin: Sypniewski - Tokarz, Banaszkiewicz, Kowalski, Senderski - Masiuda, Wojtan (75 Biel), Niedźwiedź (84 Kostruch), Papież (88 Kasprzyk) - Kaczor, Górka (69 Strzębski).

Kartki: żółta: Banaszkiewicz (Dalin). Sędziował: Rafał Rzeszutek ze Starachowic. Widzów: 200.

Wierna jeszcze nie miała tak poważnych problemów kadrowych. Z powodu kartek pauzował Piotr Kajda, kontuzje leczą Ernest Supierz i Tomasz Foksa, Bartłomiej Wijas nie grał z powodu choroby. Arkadiusz Augustyn i Szczepan Krzeszowski zagrali bez treningów, ponieważ w zeszłym tygodniu chorowali na różyczkę.

Jakby tego było mało, na ostatnim treningu urazu doznał Bartłomiej Strzębski, a w już w 4 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścił Łukasz Piotrowski. - Ma nogę w gipsie, został zawieziony do szpitala. Czeka go około 3 tygodni przerwy w treningach - mówił Mariusz Lniany, trener Wiernej.

Mimo tak poważnego osłabienia drużyna stanęła na wysokości zadania. - Doświadczeni zawodnicy mądrze ustawiali na boisku tych młodszych, którzy też pokazali się z dobrej strony. Byliśmy bliscy zwycięstwa. Po strzale Piotrka Ostrowskiego piłka trafiła w poprzeczkę, niezłą okazję miał też Tomek Kita, ale nie udało się zdobyć bramki. Mimo to jesteśmy dumni z naszego zespołu - dodał szkoleniowiec Wiernej.