Wierna Małogoszcz i Naprzód Jędrzejów już skompletowały kadry. W weekend ostatnie sparingi

Dorota KUŁAGA [email protected]
Maciej Pastuszka jest jednym z tych piłkarzy, którzy w przerwie zimowej zasilili trzecioligową Wierną Małogoszcz. Fot. Kamil Markiewicz
Wierna ma już skompletowaną kadrę, Naprzód liczy na wypożyczenie Sebastiana Hajduka i pozyskanie jeszcze jednego piłkarza

Marek Mierzwa, trener Naprzodu Jędrzejów:

- W ostatnim sparingu kontuzji doznał Krystian Milcarz, czeka go przerwa w treningach. Wszystko wskazuje na to, że Sebastian Hajduk wiosną zagra jednak w naszej drużynie.

Ostatnie sparingi przed ligą rozegrają w sobotę trzecioligowe drużyny z powiatu jędrzejowskiego. Wierna Małogoszcz zagra u siebie z Czarnymi Połaniec, a Naprzód Jędrzejów na wyjeździe zmierzy się z Hetmanem Włoszczowa.

W ostatni weekend nasi trzecioligowcy rozegrali mecze kontrolne. Naprzód Jędrzejów zremisował ze Spartakusem Daleszyce 3:3 (1:1), a ma listę strzelców wpisali się Paweł Bębenek, Krzysztof Pach i Tomasz Iwański, a Wierna Małogoszcz przegrała z Orłem Wierzbica 0:2 (0:0). - Do przerwy mieliśmy trzy dogodne okazje do zdobycia bramki, niestety, żadnej nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie nasz wychowanek Karol Drej strzelił pierwszego gola, w końcówce straciliśmy jeszcze drugą bramkę. Martwi to, że znowu byliśmy nieskuteczni - mówił po tym meczu Mariusz Lniany, trener Wiernej.

MILCARZ DOZNAŁ KONTUZJI

Naprzód w sobotnim meczu kontrolnym zagra na wyjeździe z Hetmanem Włoszczowa. Jeśli chodzi o sytuację kadrową, to wszystko wskazuje na to, że po wielu negocjacjach do klubu z Jędrzejowa trafi jednak Sebastian Hajduk. W niedzielę mają się odbyć decydujące rozmowy w sprawie wypożyczenia tego piłkarza do Naprzodu. W ostatnim sparingu kontuzji doznał Krystian Milcarz i czeka go przerwa w treningach.

Do drużyny z Jędrzejowa jak na razie przyszli Mateusz Maciejewski z Granatu Skarżysko-Kamienna i Kamil Beszczyński z Wisły Puławy. Odeszli natomiast Serge Nahle - przeniósł się do Jezioraka Iława oraz Łukasz Piwowarczyk, Mateusz Zacharski i Paweł Rybiński.

Mariusz Lniany, trener Wiernej Małogoszcz:

- Miguel Marreiros doznał urazu mięśnia dwugłowego i czeka go około dwóch tygodni przerwy w treningach. Do naszej dyspozycji w dalszym ciągu nie jest też Mateusz Mianowany.

PORTUGALCZYK TEŻ WYPADŁ

W sobotę ostatni mecz kontrolny zagra też Wierna Małogoszcz - u siebie zmierzy się z Czarnymi Połaniec. Jak na razie do zespołu doszli Maciej Pastuszka z Orła Wierzbica, Przemysław Mierzwa z Motoru Lublin, Portugalczyk Miguel Marreiros i Piotr Ostrowski z Orlicza Suchedniów. Odeszli natomiast Marcin Zieliński - wyjazd do Anglii, Łukasz Kwaśniewski - przeniósł się do Spartakusa Daleszyce i Robert Bętkowski.

- Miguel Marreiros doznał urazu mięśnia dwugłowego i czeka go około dwóch tygodni przerwy w treningach. Do naszej dyspozycji w dalszym ciągu nie jest też Mateusz Mianowany. Mam nadzieję, że teraz potrenujemy trochę na naszym boisku, bo już tego sztucznego zawodnicy mają dość - powiedział Mariusz Lniany, trener Wiernej.