Wierna Małogoszcz przegrała z Cosmosem Nowotaniec

(KAR)
Krzysztof Lesisz
Wierna Małogoszcz przegrała na wyjeździe z Cosmosem Nowotaniec 1:2, mimo, że prowadziła 1:0 i grała lepiej od gospodarzy. Gracze z Małogoszcza do bramki trafiali dwa razy.

Cosmos Nowotaniec - Wierna Małogoszcz 2:1 (1:0)

Bramki: 0:1 Hubert Mularczyk 26 min., 1:1 Mateusz Zawadzki (samobójcza) 46, 2:1 Piotr Laskowski 80.

Cosmos: Krawczyk - Majka, Sobota, Laskowski, Krzysztoń - Maślejak, Misiak, Natkaniec (65. Łeń), Pluskwik - Rak, Zarzyka.

Wierna: Gugulski 4 - Michał Kołodziejczyk 4, Grunt 4, Bała 4, Zawadzki 4 - Czarnecki 4 (88. S. Trybek nie klas.), Mularczyk 6, Marcin Kołodziejczyk 5 (73. Wijas 1), Paprocki 4 (68. Krzeszowski 2), Kupczyk 5 - Rogula 4 (80. Krzyżyk nie klas.).

Kartka: żółta: Grunt (Wierna).

Sędziował: Jakub Tomoń (Rzeszów). Widzów: 100.

W pierwszej połowie goście mieli zdecydowaną przewagę. Już w 1 minucie Wierna mogła objąć prowadzenie. Doskonałą okazję miał Hubert Mularczyk, który trafił wprost w bramkarz gospodarzy Mateusza Krawczyka. Zawodnicy z Małogoszcza swoją dobrą postawę potwierdzili zdobyciem bramki w 26 minucie. Jej autorem był Mularczyk. Do przerwy małogoski zespół powinien prowadzić znacznie wyżej. Miał dwie doskonałe okazje do strzelenia goli. Do siatki Cosmosu mógł trafić Paweł Rogula, który strzałem z 3 metrów posłał futbolówkę nad bramką gospodarzy. Ładnym strzałem popisał się Marcin Kołodziejczyk, ale po jego uderzeniu piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy, po podbramkowym zamieszaniu Mateusz Zawadzki interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Wierna szukała szansy, aby znów wyjść na prowadzenie. Dobrej okazji nie wykorzystał Przemysław Kupczyk. Chwilę później szansę na strzelenie gola miał Mularczyk, ale jej nie wykorzystał. W 80 minucie nieporozumienie w defensywie gości spowodowało, że piłkę otrzymał gracz gospodarzy Piotr Laskowski, który pokonał Bartosza Gugulskiego, strzelając zwycięską bramkę dla swojej drużyny.