Wierna Małogoszcz przegrała z Garbarnią Kraków

(KAR)
Michał Smolarczyk strzelił gola dla Wiernej Małogoszcz, w wyjazdowym spotkaniu z Garbarnią Kraków. Kamil Markiewicz
Wierna Małogoszcz wygrywała na wyjeździe z faworyzowaną Garbarnią Kraków 1:0. Niestety w ciągu trzech minut straciła dwie bramki i przegrała.

Garbarnia Kraków - Wierna Małogoszcz 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Michał Smolarczyk 64 min., 1:1 Tomasz Ogar 72, 2:1 Michał Bała (samobójcza) 75.

Garbarnia: Kozioł - Piszczek, Kostrubała, Kalemba, Wieczorek - Kiebzak (79. Nieśmiałowski), Pietras, Nowak (83. Masiuda), Gaudyn (63. Ciesielski) - Ogar, Siedlarz (64. Stokłosa).

Wierna: Gugulski 7 - Krzeszowski 5, Grunt 5, Bała 4, Michał Kołodziejczyk 0 - Malinowski 3 (77. Kraus 1), Czarnecki 6, Marcin Kołodziejczyk 6, Hajduk 4 (46. Foksa 4, 84. Rak nie klas.) - Krzyżyk 4 (75. S. Trybek 1), Smolarczyk 6.

Kartki: czerwona: Michał Kołodziejczyk (45. min., za dwie żółte, Wierna); żółte: Ogar (Garbarnia); Michał Kołodziejczyk, Marcin Kołodziejczyk, Grunt (Wierna). Sędziował: Jakub Tomoń (Rzeszów). Widzów: 50.

Spotkanie małogoskiej drużyny w Krakowie oglądali z trybun prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniew Boniek, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej - Ryszard Niemiec oraz dyrektor Departamentu do spraw Mediów i Komunikacji PZPN - Janusz Basałaj.

Pierwsza połowa spotkania nie była porywająca. Większość gry toczyła się w środkowej strefie boiska. Tuż przed przerwą drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Kołodziejczyk. Wierna całą drugą połowę musiała grać w osłabieniu.

Mimo, że zespół z Małogoszcza grał w dziesiątkę, to w 64 minucie zdołał wyjść na prowadzenie. Szczepan Krzeszowski oddał mocny strzał, po którym z piłką nie poradził sobie Aleksander Kozioł wybijając ją przed siebie. Futbolówkę przejął Michał Smolarczyk, który umieścił ją w bramce gospodarzy.

W tej części Garbarnia groźnie atakowała bramkę Wiernej. Świetnie między słupkami spisywał się jej golkiper Bartosz Gugulski. Niestety skapitulował on w 72 minucie po strzale Tomasza Ogara. W 75 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Wiernej piłkę głową chciał wybić Michał Bała. Futbolówka odbiła się tak niefortunnie, że wpadła do bramki.

W 88 minucie gola mógł strzelić Smolarczyk, który posłał piłkę głową tuż nad bramką gospodarzy. Bliski strzelenia gola był także Damian Czarnecki, ale posłał on futbolówkę obok słupka.

Mariusz Lniany, Wierna:

- Świetny mecz rozegrał Bartosz Gugulski, który kilkukrotnie ratował nas przed utratą bramki. W końcówce rzuciliśmy się do odrabiania strat. Byliśmy blisko strzelenia gola, ale ostatecznie nie udało nam się tego zrobić. Znów musimy zadowolić się jedynie honorowym trafieniem.