Wierna Małogoszcz wygrała z Podhalem Nowy Targ

(KAR)
Marcin Kołodziejczyk strzelił zwycięskiego gola dla Wiernej Małogoszcz w spotkaniu z Podhalem Nowy Targ. Kamil Markiewicz
Wierna Małogoszcz w końcu odniosła długo oczekiwane drugie zwycięstwo w tym sezonie. Małogoski zespół pokonał na wyjeździe Podhale Nowy Targ 2:1.

Podhale Nowy Targ - Wierna Małogoszcz 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Taras Jaworskyj 31 min., 1:1 Michał Smolarczyk 65, 1:2 Marcin Kołodziejczyk 85.

Podhale: Al Ani - Luberda (58. Ochman), Bedronka, Mikołajczyk, Zając (76. Drobnak) - Ligienza, Jaworskyj, Piwowarczyk (68. Potoniec), Komorek - Nawrot, Dziadzio (23. Gadzina).

Wierna: Marzec 6 - Krzeszowski 6, Grunt 6, Michał Kołodziejczyk 6, Foksa 6 (61. Bała 4) - Kowalski 7 (90. Rak nie klas.), Czarnecki 4 (61. Kraus 3), Marcin Kołodziejczyk 7, Wijas 6 - Krzyżyk 5 (77. Malinowski 1), Smolarczyk 7.

Kartki: żółte: Mikołajczyk (Podhale); Foksa, Marcin Kołodziejczyk Marzec (Wierna). Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg). Widzów: 100.

Przed spotkaniem Wierna miała na koncie tylko jedno zwycięstwo. W pierwszej kolejce pokonała u siebie Unię Tarnów 3:2. Zespół długo walczył o drugą wygraną. Ta przyszła dopiero w 13. kolejce.

Mecz od początku nie układał się dobrze dla małogoskiej drużyny, która do przerwy przegrywała 0:1, po trafieniu Tarasa Jaworskyjego. W tej części spotkania strzały na bramkę gospodarzy oddali Michał Smolarczyk i Marcin Grunt. Uderzenia graczy Wiernej nie sprawiły problemu golkiperowi Podhala.

Po przerwie do głosu doszli goście, którzy zdołali wyrównać w 65 minucie. Po dograniu Marcina Kołodziejczyka Jan Kowalski oddał mocny strzał na bramkę gospodarzy. Bramkarz Kais Al-Ani odbił piłkę przed siebie, którą przejął Smolarczyk. Gracz gości strzałem z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w bramce. Wierna wyszła na prowadzenie w 84 minucie. Po dograniu Kowalskiego zwycięskiego gola strzelił Marcin Kołodziejczyk.

Mariusz Lniany, Wierna:

- W mecz nie weszliśmy zbyt dobrze. Do przerwy gospodarze zasłużenie prowadzili. W przerwie zmieniliśmy przedmeczowe założenia, co przyniosło oczekiwany efekt. W drugiej połowie prezentowaliśmy się znacznie lepiej. Cieszy to, że w końcu udało nam się wygrać.