Wierna Małogoszcz wygrywa z Juventą Perfopol Starachowice

KAR
Piotr Kajda (z lewej) zdobył zwycięską bramkę dla Wiernej Małogoszcz w meczu z Juventą Perfopol Starachowice.
W trzecioligowym meczu pomiędzy Wierną Małogoszcz a Juventą Perfopol Starachowice górą okazali się gospodarze. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 69 minucie Piotr Gajda.

Arkadiusz Bilski, trener Juventy Perfopol Starachowice:

- Wierna stworzyła więcej sytuacji, ale my nie oddawaliśmy pola. Nie mieliśmy zbyt dużo klarownych okazji, ale po jednej naszej akcji mogła paść bramka, gdyby nie pomyłka sędziego, który przerwał akcję Dariusza Anduły twierdząc, że był na spalonym.

Mariusz Lniany, trener Wiernej Małogoszcz:

- Wygraliśmy zasłużenie, ponieważ przez cały mecz prowadziliśmy grę stwarzając podbramkowe sytuacje, po których piłka albo minimalnie mijała bramkę gości, albo doskonale spisywał się w niej Tomek Wróblewski. Bramkarzowi Juventa powinna zawdzięczać to, że ten wynik nie jest wyższy.

Pierwsze zwycięstwo Wiernej nad Juventą Perfopol Starachowice. Gospodarze wygrali 1:0

Piłkarze Wiernej Małogoszcz pokonali wczoraj przed własną publicznością Juventę Perfopol Starachowice 1:0 po bramce Piotra Kajdy. Jest to pierwsze zwycięstwo zespołu z Małogoszczy nad drużyną ze Starachowic. Do tej pory zespołu spotkały się trzykrotnie, raz zwyciężyła Juventa, dwa razy padł remis.

Od początku spotkania w Małogoszczy było widać, że to mecz derbowy, w którym spotkały się dwa najwyżej notowane trzecioligowe zespoły z naszego województwa. Obie drużyny od pierwszych minut dążyły do tego, żeby jak najszybciej objąć prowadzenie. W 16 minucie bliski zdobycia bramki był Piotr Kajda, który po podaniu od Tomasza Kity trafił w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Tomasza Wróblewskiego. Cztery minuty później okazję miała Juventa. W sytuacji sam na sam z Marcinem Zielińskim znalazł się Krystian Płusa, którego strzał z 16 metrów bez problemów obronił golkiper gospodarzy. W 36 minucie Jan Kowalski zagrywał piłkę w pole karne Juventy, futbolówką minęła obrońców zespołu ze Starachowic, ale również wszystkich piłkarzy Wiernej, którzy nie zdołali przejąć piłki. Do przerwy mino sytuacji obu zespołów wynik nie uległ zmianie.

15 GOL KAJDY

Po przerwie obraz gry nie zmienił. Nadal oba zespołu szukały okazji do zdobycia bramki. W 69 minucie Jan Kowalski z rzutu rożnego dośrodkowywał w pole karne Juventy, przejął ją Piotr Pawłowski i zagrał do wbiegającego Kajdy, który strzałem z sześciu metrów pokonał bramkarza gości.

KOŃCZYLI W OSŁABIENIU

Od 81 minuty zespół ze Starachowic grał w "dziesiątkę". Za faul na Bartoszu Malinowskim czerwoną kartkę otrzymał Bartosz Gębura. Po tej sytuacji rzut wolny wykonywał Paweł Bień, po którego strzale piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki Wróblewskiego. W 83 minucie w dogodniej sytuacji znalazł się Dariusz Anduła, ale sędzia przerwał tą akcję odgwizdując pozycję spaloną. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Wierna po raz pierwszy zwyciężyła w meczu z Juventą.