Wierna rozegra na wyjeździe świętokrzyskie derby z KSZO 1929

Kamil Markiewicz
Do kadry Wiernej Małogoszcz na mecz z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wraca Marcin Kołodziejczyk (przy piłce). Kamil Markiewicz
Trzecioligowe spotkanie pomiędzy Wierną Małogoszcz, a Avią Świdnik zostało przełożone z soboty na niedzielę. Powodem takiej edycji był zły stan boiska w Małogoszczu spowodowany obfitymi opadami deszczu w miniony piątek.

Zmiana terminu nie była szczęśliwa dla naszej drużyny, która uległa rywalom 1:3. Co prawda od 19 minuty Wierna prowadziła 1:0, po golu Michała Smolarczyka, ale taki wynik nie utrzymał się długo. W 22 minucie goście wyrównali, a w 25 minucie objęli prowadzenie. Bramki zdobyli kolejno Adam Nowak i Patryk Czułowski. W 58 minucie wynik spotkania na 3:1 dla Avii strzałem z rzutu karnego ustalił Wojciech Białek.

Przed naszym zespołem kolejne trudne spotkanie. W sobotę, o godzinie 14.30, zagra on na wyjeździe w ligowych derbach z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Ostrowiecki zespół trzeci sezon z rzędu walczy o awans do drugiej ligi. Po ekstraklasowej Koronie Kielce, to najlepsza drużyna z naszego województwa. W weekend ze względu na zły stan boiska wicelider rozgrywek z Ostrowca Świętokrzyskiego nie rozegrał meczu z liderem Garbarnią Kraków, z powodu złego stanu boiska, w Krakowie. Dobrą wiadomością jest to, że po przerwie za żółte kartki kadry do naszej drużyny wraca Marcin Kołodziejczyk. Ta przerwa przydała mu się na wyleczenie urazy. Nie zagra kontuzjowany Tomasz Foksa, a pod znakiem zapytania stoi występ zmagającego się z przeziębieniem Michała Bały. - Znajdujemy się całkiem na innych biegunach z ostrowiecką drużyną. Pojedziemy zagrać na miarę swoich możliwości i zobaczymy, co uda nam się osiągnąć - mówił Mariusz Lniany, trener Wiernej.