Wierna wygrała derby, Naprzód podejmuje Unię

Kamil Markiewicz
Michał Bała strzelił zwycięskiego gola dla Wiernej Małogoszcz, w derbowym meczu naszego powiatu z Naprzodem Jędrzejów. Piotr Stańczak
Derbowy pojedynek w Małogoszczu od początku był wyrównany. Gospodarzy na prowadzenie w 44 minucie wyprowadził Michał Bała. - Uważam, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Szkoda tylko, że było ono tak niskie, ponieważ sytuacji na zdobycie bramek mieliśmy więcej. Świetną okazję na strzelenie gola miał między innymi Rafał Zawłocki. Poza tym w słupki trafiali Damian Czarnecki i Karol Krzyżyk. Goście zagrozili nam tylko w końcówce. Do 80 minuty mieliśmy dużą przewagę - powiedział Mariusz Lniany, trener Wiernej.

- W pierwszej połowie realizowaliśmy swoje założenia. Gospodarze mieli więcej sytuacji, ale do 44 minuty udało nam się odpierać ich ataki. Wierna zagrażała nam jedynie ze starych fragmentów gry. Po przerwie zagraliśmy znacznie lepiej, ale niestety zabrakło nam skuteczności. Okazję na wyrównanie miał między innymi Krystian Zaręba. Uważam, że druga połowa przebiegła pod nasze dyktando - skomentował Cezary Osiński, grający trener Naprzodu.

Unia pokonała Lubrzankę

W niedzielę Unia Sędziszów podejmowała u siebie Lubrzankę Kajetanów. Nasz zespół zwyciężył 2:1, po golach Zbigniewa Krupy i Kamila Bratka. - Rozegraliśmy dobre spotkanie. Uważam, że o tę jedną bramkę byliśmy lepsi od przeciwników - mówił Andrzej Fendrych, szkoleniowiec Unii.

Przyjeżdża były trener

W sobotę, o godzinie 13, w Jędrzejowie rozegrają derby naszego powiatu, w których Naprzód podejmował będzie Unię. To spotkanie będzie ciekawe jeszcze z drugiego powodu. Trenerem ekipy z Sędziszowa jest były piłkarz i szkoleniowiec jędrzejowskiej drużyny Andrzej Fendrych. W Unii niepewny występu jest kontuzjowany Adam Brożek. Natomiast w Naprzodzie z powodów osobistych zabraknie Michała Kłeka.

- Martwi mnie to, że derbowe mecze nie wychodzą nam najlepiej. Musimy wyjść zmobilizowani. Gramy u siebie, więc będziemy walczyć o trzy punkty - zapowiada Cezary Osiński.

- Mam bardzo duży sentyment do Naprzodu. To klub, w którym uczyłem się grać w piłkę nożną. Poza tym byłem też szkoleniowcem jędrzejowskiej drużyny. Taki jest zawód trenera, że raz się prowadzi jeden, a raz drugi zespół. Jedziemy do Jędrzejowa walczyć o punkty - mówił Andrzej Fendrych.

Grają w Rudkach z GKS

W sobotę, o godzinie 13, Wierna zmierzy się na wyjeździe z GKS Rudki. W kadrze małogoskiej drużyny zabraknie pauzującego za żółte kartki Tomasza Foksy oraz kontuzjowanego Michała Smolarczyka. - Cieszy mnie to, że w ostatnich meczach poprawiliśmy swoją grę defensywną. Kładłem na to duży nacisk, ponieważ wcześniej traciliśmy zbyt dużo bramek. Jeśli zagramy na swoim poziomie, powinniśmy odnieść korzystny wynik. Podchodzimy do tego pojedynku z pokorą, bo mimo że jesteśmy liderem, a przeciwnicy zajmują niższe miejsce w tabeli, to na pewno nie oddadzą nam oni za darmo punktów - powiedział Mariusz Lniany.

W niedzielę, w Małogoszczu rozegrane zostało spotkanie derbowe naszego powiatu. Wierna pokonała w nim Naprzód Jędrzejów 1:0.