Wierzbiński i Kubiec - dobre występy starachowickich lekkoatletów

/dor/
Bartosz Wierzbiński z Juventy Kobex Starachowice wywalczył dwa brązowe medale na Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Siedlcach. Dorota Kułaga
Bardzo dobrze spisał się Bartosz Wierzbiński z Juventy Kobex Starachowice na Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które odbyły się w Siedlcach. Wywalczył dwa brązowe medale. Udany start w ostatni weekend zaliczył też Dawid Kubiec.

Bartosz Wierzbński z Juventy Kobex Starachowice był jednym z bohaterów świętokrzyskiej ekipy na te zawody. Liczyła ona 14 osób, a zawodnicy z Kielecczyzny wywalczyli pięć medali - trzy złote i dwa brązowe. Po dwa "brązy" sięgnął właśnie Bartosz Wierzbiński, utalentowany lekkoatleta ze Starachowic. W eliminacjach biegu na 100 metrów juniorów młodszych uzyskał wynik 10,98 i wyrównał rekord województwa w tej kategorii wiekowej. W finale był trzeci z czasem - 11,07. Zdobył też brązowy medal w biegu na 200 metrów z rekordem życiowym - 22,41. Jego klubowy trener Adam Dzik miał więc powody do zadowolenia.

Bardzo dobrze spisał się też Dawid Kubiec, inny lekkoatleta Juventy Kobex Starachowice, w zaliczanym do Pucharu Polski Memoriale Edwarda Listosa we Wrocławiu. Zwyciężył w biegu na 1500 metrów. Uzyskał czas 3.46,11, który jest jego rekordem życiowym. Trzeci na mecie był jego klubowy kolega Wojciech Jarosz z rezultatem 3.51.60. Na drugiej pozycji uplasował się Tomasz Osmulski z RKS Łódź, który uzyskał wynik - 3.46,43.