Wikana Start Lublin - UMKS Kielce 79:77

Redakcja
Najbliżej zwycięstwa od kilku spotkań byli koszykarze UMKS Kielce. Zespół Rafała Gila przegrał jednak w Lublinie ze Startem, a kielczanie nie sprawili tym samym prezentu swojemu kapitanowi Łukaszowi Fąfarze, który w środę obchodził 28 urodziny.

Wikana Start Lublin - UMKS Kielce 79:77, (26:19, 6:22, 23:14, 24:22
UMKS:
Busz 16 (4x3), Król 16 (3x3), Fąfara 11 (2x3), Miernik 11(1x3), Kijanowski 9 (1x3), Wróbel 8, Makuch 4, Kamecki 2, Tokarski.

Obie drużyny w środowym spotkaniu grały falami. Lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po czterech minutach prowadzili już 17:4. Zmiana systemu w obronie i fantastyczna skuteczność zza linii 6.75 metra pozwoliła jednak graczom Rafała Gila nie tylko odrobić wysoką stratę, ale także wyjść na prowadzenie. Dzięki kapitalnej serii rzutów z dystansu Artura Busza, Łukasza Fąfary i Wojciecha Miernika kielecki beniaminek schodził do szatni prowadząc 41:32, a już wtedy cztery celne "trójki" miał na koncie powracający do wysokiej dyspozycji Busz.

Niestety skuteczności pierwszej strzelby UMKS z pierwszej połowy zabrakło po przerwie. Busz w drugich dwudziestu minutach zdobył tylko dwa punkty, rzadziej trafiali też jego koledzy, ale mimo słabszej postawy całego zespołu w ataku, kielczanie i tak mięli szansę na zwycięstwo. Jeszcze po 33 minutach był remis (59:59), jednak w decydujących momentach ręka nie zadrżała liderowi lublinian Tomaszowi Celejowi i młodemu Sebastianowi Szymańskiemu, który trafił dwie bardzo ważne "trójki". W ostatnich sekundach goście próbowali ratować się rzutami z daleka, ale nawet, gdy ich próby były skuteczne, gospodarze nie mylili się z linii rzutów wolnych.

W innych meczach: Spójnia Stargard Szczeciński - AZS Radex Szczecin 74:61, Polonia Przemyśl - MOSiR Krosno 95:79, SKK Siedlce - Znicz Basket Pruszków 83:65, Sokół Łańcut - MKS Dąbrowa Górnicza 82:89, Stal Ostrów Wielkopolski -AZS Kutno 70:77, Astoria Bydgoszcz - SIDEn Toruń 101:90, Śląsk Wrocław - AZS Politechnika Poznań 107:61.