Wiking Starachowice zdobył trzy medale w Kielcach

Dorota KUŁAGA [email protected]
Karol Kasprzyk z Wikinga Starachowice zdobył złoty medal w kulturystyce klasycznej do 175 centymetrów. Na zdjęciu z trenerem Arkadiuszem Staszewskim w trakcie przygotowań do finałowego występu. Dawid Łukasik
Świetny występ na mistrzostwach Polski w kulturystyce i fitness. Po "złoto" sięgnął Karol Kasprzyk, drugi był Wojciech Pieczaba, a trzecia Kaja Rybicka

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Wikinga Starachowice na XXXVIII Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness, które w sobotę i niedzielę odbyły się w Targach Kielce. W mocnej stawce rywali zdobyli trzy medale. Imprezie patronowało "Echo Dnia".

Mistrzostwa były dobrze zorganizowane, frekwencja również dopisała. Rywalizowało w nich blisko 300 zawodniczek i zawodników z całego kraju. W Kielcach zawodnicy walczyli nie tylko o medale mistrzostw Polski. Impreza ta była również kwalifikacją do reprezentacji na mistrzostwa Europy oraz mistrzostwa świata w kulturystyce i fitness.

PIECZABA TYM RAZEM DRUGI

Mocną reprezentacje na tych zawodach miały kluby z województwa świętokrzyskiego. 31 osób wystawił Black & White Ostrowiec Świętokrzyski, 9 Wiking Starachowice, 3 Bodymaniak Busko-Zdrój i 1 Tęcza Społem Kielce.

Z zawodników Wikinga Starachowice złotego medalu sprzed roku bronił Wojciech Pieczaba. Tym razem wywalczył "srebro" w konkurencji kulturystyka ekstremalna do 100 kilogramów.

KASPRZYK W BLASKU "ZŁOTA"

Bardzo dobrze spisał się Karol Kasprzyk. Zdobył "złoto" w kulturystyce klasycznej do 175 centymetrów. Ponadto Sandra Kowaczek była piąta w fitness bikini do 163 centymetrów, a Kaja Rybicka sięgnęła po brązowy medal w fitness sylwetkowym do 163 centymetrów, a Łukasz Kmuk w kulturystyce klasycznej do 171 centymetrów był czwarty. - Pozytywnie należy ocenić start naszych zawodników. Trzy medale w tak mocnej stawce rywali na pewno cieszą - mówił nam Arkadiusz Staszewski, jeden z trenerów Wikinga Starachowice.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe