Wiktoria Dąbczyńska przywiozła trzy medale z kolejnej międzynarodowej imprezy

Piotr Stańczak
Wiktoria Dąbczyńska (z lewej) z Aleksandrą Goszczyńską świętowały kolejny sukces - złoty medal mistrzostw Estonii. Piotr Stańczak
Reprezentanci Orlicza Suchedniów stale powiększają swój medalowy dorobek. W miniony weekend dokonała tego Wiktoria Dąbczyńska. Przywiozła tym razem trzy krążki z Międzynarodowych Mistrzostw Estonii Juniorów, które odbyły się w Tartu.

Wiktoria z kompletem

17-letnia suchedniowianka stanęła na najwyższym stopniu podium w deblu. Walczyła w duecie razem z reprezentacyjną koleżanką Aleksandrą Goszczyńską, zawodniczką Milenium Warszawa.

Po drugi krążek - srebrny - Wiktoria sięgnęła w grze mieszanej. Wywalczyła go z innym kolegą z juniorskiej kadry narodowej, Robertem Cybulskim (Lednik Miastko). Świetny występ na estońskich kortach Dąbczyńska ukoronowała brązowym medalem w singlu. W sumie nasi juniorzy (startujący w kategoriach wiekowych U-19, U-17 i U-13) przywieźli z Estonii osiem krążków (po dwa złote i srebrne oraz cztery brązowe). Mistrzostwa w Tartu miały mocną obsadę, rywalizowało w nich w sumie około 370 zawodników i zawodniczek z czternastu krajów. Już teraz reprezentacyjni juniorzy przygotowują się do przyszłorocznych mistrzostw Polski juniorów w Imielinie (U-19).

Czy obronią tytuł?
Wiktoria Dąbczyńska przywozi medale praktycznie z każdej międzynarodowej imprezy. Pod koniec listopada wywalczyła dwa medale w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji. Tyle samo krążków wywalczyła też w otwartym czempionacie kraju innego naszego południowego sąsiada - Czech. W tych dwóch imprezach na podium stawały też klubowe koleżanki Wiktorii - Izabela Pajek oraz Zuzanna Glijer. W ten weekend zawodniczki Orlicza będą bronić w Białymstoku drużynowego mistrzostwa Polski.