Wiktoria Płaczkowska zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Kadetek Sumo. ULKS Guliwer Kielce zajął 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej

Bartosz Wartałowicz
Wiktoria Płaczkowska z ULKS Guliwera Kielce zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Sumo Kadetek w Świdnicy. Kielecki klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wydarzenie odbywało się w dniach 26-27 maja w Świdnicy.

Złoty medal Wiktorii Płaczkowskiej na Mistrzostwach Polski Sumo Kadetek

Wiktoria Płaczkowska pokonała wszystkie rywalki w kategorii wagowej 55 kg i stanęła na najwyższym stopniu podium na Mistrzostwach Polski Kadetek w Świdnicy. Bardzo dobrze poradziły sobie również inne zawodniczki Guliwera Kielce - Paulina Kępowicz, która zdobyła brązowy medal w kategorii 50 kg i Julia Kowalik, która wywalczyła brąz w kategorii 70 kg, a w kategorii Open zajęła wysokie 5 miejsce.

Znakomite występy kieleckich sumitek zaowocowały zajęciem drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej przez Guliwera Kielce.

Na Mistrzostwach Polski w Świdnicy walczyli również kadeci Guliwera Kielce

W kategorii 80 kg, Kacper Gadawski był bardzo blisko zajęcia miejsca na podium, jednak ostatecznie zajął 5 miejsce. Jakub Wojciechowski był 7 w kategorii 55 kg, 17 miejsce zajął Mariusz Adamczyk w kategorii 70 kg, a Antoni Włodarczyk zakończył zawody na 11 lokacie w kategorii + 100kg.