Wilman, trener Korony: - Najlepszym komentarzem byłoby milczenie

(SAW)
Sławomir Stachura
Po rekordowej klęsce Korony z Cracovią w Krakowie 0:6 trener kielczan był wyraźnie przygnębiony.

Najlepszym komentarzem po takim spotkaniu byłoby milczenie. W pierwszej połowie mieliśmy kilka okazji, ale zabrakło nam pazerności, a Cracovia zdobywała bramki. Po przerwie Cracovia nas dobijała, a my byliśmy rozbici. Cracovia była mocna, ale my się jej nie przeciwstawiliśmy. Trzeba zejść na ziemię. Po serii wygranych wydawało nam się, że już jesteśmy w niebiosach i będziemy łatwo wygrywać. Drużyna dała się ponieść emocjom i dostaje zasłużoną lekcję, chociaż może zbyt srogą. Dobrze, że teraz jest przerwa na kadrę i może te dwa tygodnie nam pomogą – mówił Wilman i dziękował kibicom za wsparcie.

- Dzisiaj nie daliśmy im tego, czego od nas oczekiwali. Kibicom należą się jednak słowa podziękowania za duże wsparcie w Krakowie.

Trener Korony żałował, że nie mógł stanąć w bramce Maciej Gostomski i nie grali też Nabil Aankour i Djibril Diaw.

- Maciek ciężko przechodzi kurację antybiotykową. Jest mocno osłabiony i musieliśmy mu dać odpocząć. Dziś brakowało też Nabila Aankoura w środku pola oraz w obronie Djibrila Diawa. To nas jednak nie usprawiedliwia, bo nie możemy tak grać jak z Cracovią – dodał.