Wiosna Roberta Biedronia chce poznać wysokość zarobków...

  Wiosna Roberta Biedronia chce poznać wysokość zarobków urzędników oraz pracowników spółek państwowych i samorządowych w Świętokrzyskiem

  Zdjęcie autora materiału

  Paweł Więcek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Działacze Wiosny przed gmachem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

  Działacze Wiosny przed gmachem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. ©Paweł Więcek

  Wiosna Roberta Biedronia chce poznać wysokość zarobków urzędników państwowych i samorządowych oraz pracowników spółek państwowych i samorządowych w województwie świętokrzyskim. To część ogólnopolskiej akcji "Wiosenne porządki". - Akcja ma na celu to, żeby wyłapać „Misiewiczów” - powiedziała w piątek podczas konferencji prasowej w Kielcach koordynator wojewódzki partii Małgorzata Marenin.
  Działacze Wiosny przed gmachem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

  Działacze Wiosny przed gmachem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. ©Paweł Więcek

  Spotkanie z przedstawicielami mediów odbyło się przed gmachem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Jak poinformowała Małgorzata Marenin, działacze składają do Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego wnioski o udostępnienie informacji publicznej.

  - Chcemy poznać wysokość wynagrodzeń wypłaconych od 1 stycznia 2018 do dnia wykonania wniosku na rzecz pracowników, którzy są zatrudnieni w ramach umowy o pracę, umowy zlecenia albo umowy o dzieło z uwzględnieniem stanowiska i wskazaniem, czy zatrudnienie nastąpiło w ramach wyłonienia konkursowego czy też konkurs się nie odbył - powiedziała Małgorzata Marenin.

  Jak podkreśliła, celem akcji jest wyłapanie tak zwanych "Misiewiczów", czyli osób, które nie mają odpowiednich kompetencji, ale posiadają niewspółmiernie wysokie zarobki. - W Polsce mamy do czynienia z takim zjawiskiem, że urzędy państwowe stają się kołem ratunkowym dla osób, które kończą swoje życie polityczne, a następnie trafiają na intratne stanowiska i nie mając odpowiednich kompetencji i zarabiają krocie. Mamy wspaniale wykształconą kierunkowo młodzież po studiach. Ci ludzie często wyjeżdżają na uczelnie do większych miast i wracają do rodzinnej miejscowości i nie mogą znaleźć zatrudnienia. Gros tych osób nie może liczyć na pracę lepszą niż call center, jeśli nie ma znajomości. Ten potencjał osób wykształconych jest marnowany, natomiast urzędy takie jak ten są przechowalnią dla byłych polityków, którzy często w niesławie muszą odejść z życia politycznego i czekają na nich ciepłe posadki. Akcja ma na celu znalezienie takich przypadków. - powiedziała Małgorzata Marenin.

  Poinformowała, iż w całym regionie do urzędów samorządowych oraz państwowych, jak i spółek będących własnością samorządu oraz Skarbu Państwa skierowano w sumie około 50 takich wniosków. - Działamy w granicach prawa. Mamy prawo pytać o wysokość wynagrodzeń. Jeżeli dostaniemy odpowiedź i zobaczymy, że pensja jednego z urzędników jest niewspółmiernie wysoka w porównaniu do innych, to mamy obszar, by dopytywać. Jeżeli znajdziemy takie przypadki, będziemy składać kolejne zapytania - powiedziała Małgorzata Marenin. Dodała, iż odpowiedzi od adresatów jeszcze nie spłynęły.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

  ZOBACZ TAKŻE: Flesz. PiS obiecuje: 500 plus na pierwsze dziecko, "13" emerytura dla najstarszych

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (16) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone