Wisła o krok od awansu! Piłkarki z Nowego Korczyna gromią rywalki na inaugurację wiosny

ALI
Kapitan drużyny Klaudia Satora (z prawej, z piłką) strzeliła pierwszą bramkę dla Wisły Nowy Korczyn w niedzielnym meczu z Wandą II Kraków 4:1. Adam Ligiecki
Wygraną 4:1 z Wandą II Kraków drużyna Wisły Nowy Korczyn rozpoczęła w niedzielę rundę wiosenną III ligi. To kolejne zwycięstwo podopiecznych trenera Henryka Pabijańczyka, które praktycznie zapewniły sobie awans do drugiej dywizji.

Wisła w tym sezonie gra jak z nut. Korczynianki odniosły w rundzie jesiennej komplet zwycięstw, a superformę potwierdziły w niedzielę, na inaugurację wiosny.

Wynik 4:1 z Wandą II Kraków to najniższy wymiar kary dla krakowianek, które były tłem dla naszych piłkarek. Pierwszą bramkę dla Wisły zdobyła w 15 minucie kapitan drużyny Klaudia Satora. Na 2:0 podwyższyła pięć minut później Justyna Wienciorek, a po przerwie rozstrzelała się Kamila Bartusiak. Trafiła do siatki rywalek w 38 i 50 minucie (panie grały 2 x 35 minut).

Przewaga korczynianek momentami była miażdżąca. Wisła atakowała bramkę Wandy raz za razem, a siłą napędową ataku były skrzydłowe, Klaudia Satora i Karolina Jaśkiewicz. Świetnie radziła sobie też z przodu dynamiczna Karolina Ciurlik. Przyjezdne strzeliły honorową bramkę tuż przed końcem meczu, z rzutu karnego.

Po ostatnim gwiazdku sędziego korczynianki zaprezentowały na środku radosny "taniec zwycięstwa". - Tak się bawi! Tak się bawi! Wisełka! - skandowały nasze piłkarki.

Niedzielne zwycięstwo Wisły z Wandą praktycznie daje naszej drużynie awans do drugiej ligi. Tylko jakiś kataklizm mógłby pozbawić je tego sukcesu.