Wisła Płock wygrała z MMTS Kwidzyn dopiero po karnych

PK
Łukasz Zarzycki
We wtorkowym meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Orlen Wisła Płock dopiero po rzutach karnych pokonała MMTS Kwidzyn. Po 60 minutach był remis 30:30, po dogrywce również remis 34:34.W karnych Marcin Wichary obronił rzut Michała Pereta, a decydujący rzut wykonał Lovro Mihić i gospodarze wygrali 5:3.

Dogrywka, a potem karne, to wymóg nowego regulaminu PGNiG Superligi, wprowadzonego przed tym sezonem. Nie przewiduje ona remisów. Jednak drużyna z Kwidzyna za remis po normalnym czasie gry otrzyma jeden punkt.

Orlen Wisła prowadziła niemal przez całe spotkanie różnicą kilku bramek. MMTS kilka razy zbliżał się na różnicę dwóch bramek, a w ostatnich minutach podstawowego czasu gry zagrał bardzo dobrze w obronie, czym zmusił “nafciarzy” do prostych strat. Gola na 30:30 kilka sekund przed syreną zdobył Mateusz Seroka.

To pierwsze rzuty karne wykonywane w tym sezonie rozgrywek PGNiG Superligi. W siódmej serii rozgrywek, w meczu Piotrkowianina Piotrków Trybunalski z MMTS Kwidzyn, po 60 minutach również był remis (26:26), ale gościom do rozstrzygnięcia wystarczyła dogrywka, która wygrali 4:3.

W środę o godzinie 18.30 w meczu PGNiG Superligi Vive Tauron Kielce zagra u siebie z Azotami Puławy.