Wisła Sandomierz - Beskid Andrychów 3:1. Sprawili miłą niespodziankę

/dor/
Wisła Sandomierz po dobrym meczu pokonała wyżej notowany zespół Beskidu Andrychów. Prowadziła już w tym spotkaniu 3:0, ale rywale zdołali strzelić honorowego gola.

Tadeusz Krawiec, trener Wisły:

- Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Niektórzy przyjęli go z niedowierzaniem. Spodziewali się, że ciężko będzie nam o jakąś zdobycz punktowa, a okazało się, że wygraliśmy, i to wysoko.

- Rozegraliśmy dobry mecz. Wydawało się, że ciężko będzie o jakąś zdobycz punktową, a okazało się, że wygraliśmy, i to dosyć wysoko. Trzeba jednak przyznać, że Beskid też miał sytuacje, po których nam zagrażał, ale dobrze spisywał się nasz bramkarz - mówił Tadeusz Krawiec, trener Wisły.

Pierwsza bramka dla Wisły padła w 11 minucie. Marcin Pietrucha podał do Macieja Ziółka, ten zgrał do Tomasza Ryczka. Napastnik gospodarzy strzałem prawą nogą wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Na 2:0 uderzeniem głową podwyższył Marcin Pietrucha w 59 minucie. Dośrodkowującym z rzutu rożnego był Damian Nogaj. Trzecie trafienie dla Wisły było autorstwa Jarosława Pacholarza. Podającym był Tomasz Ryczek, a Pacholarz precyzyjnym strzałem obok słupka wyprowadził zespół na prowadzenie 3:0. Goście odpowiedzieli tylko jednym golem - strzałem głową Mateusza Kuśmierza pokonał Dariusz Chowaniec. Było to w 62 minucie. Na więcej gości w tym spotkaniu nie było już stać.

W końcówce dobre okazje do podwyższenia wyniku miał jeszcze Damian Nogaj. W jednym przypadku bramkarz obronił, w drugim piłka odbiła się od poprzeczki. - Myślę, że sprawiliśmy miłą niespodziankę. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - dodał grający trener Wisły Tadeusz Krawiec.