Wisła Sandomierz miała bardzo dobrą rundę jesienną w trzeciej lidze. Co dalej z zespołem? [ZDJĘCIA]

dor
Wisła Sandomierz bardzo dobrze radziła sobie w rundzie jesiennej. Fot. Wisła Sandomierz
Piłkarze Wisły Sandomierz sprawili miłą niespodziankę w rundzie jesiennej. Uplasowali się na czwartym miejscu z dorobkiem 37 punktów, najwyższym z grona trzecioligowych drużyn z województwa świętokrzyskiego.

Oto podsumowanie sezonu ze strony Fanpage'a Wisły Sandomierz.

To był zwariowany rok... to był zwariowany sezon....Jeszcze rok temu losy Sandomierskiego Klubu Sportowego Wisła Sandomierz były mocno niepewne. Mimo tego do 2020 roku przystępowaliśmy z dumą, bo przecież w tym roku obchodzimy 95.lecie naszego klubu, ale też z dużym niepokojem co będzie dalej?

Mimo problemów finansowych, które towarzyszyły nam w rundzie jesiennej 2019 roku, trener Wójcik wraz z zawodnikami postanowili kontynuować swoją współpracę z naszym klubem i mocno przepracowany okres przygotowawczy napawał optymizmem.
Niestety, w marcu 2020 roku, z początkiem rundy wiosennej świat stanął za sprawą epidemii COVID - 19 przez co rozgrywki zostały zawieszone - później już odwołane.

Sytuacja na świecie ustabilizowała się, Zarząd nawiązał dialog z Włodarzami Miasta i z końcem wiosny 2020 rozpoczęto przygotowania do nowego sezonu. Na początku wydawało się, że Wiślaków czeka wymiana składu, na całe szczęście Trener Wójcik zdołał zachować mocny trzon drużyny z poprzedniego sezonu, wzmacniając przy tym kadrę młodymi, utalentowanymi zawodnikami.

Nikt po Wiśle cudów nie oczekiwał... prócz zapewne samego Rafała Wójcika, który wiedział co robi, wierzył w swój projekt i w swoich zawodników. Wiślacy pewnie i mocno weszli w sezon ogrywając kolejnych rywali - w pierwszych kolejkach byliśmy pewnym liderem, potykając się dopiero w Puławach (obecny i zdecydowany lider ligi), po niezrozumiałych decyzjach sędziego...
Wisła przez cały sezon plasowała się w czubie tabeli, co było dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę sytuację w jakiej znajdował się ten zespół parę miesięcy wcześniej.

"Rycerze Jesieni" pewnie rozprawiali się z kolejnymi rywalami i dumnie w rundzie jesiennej sezonu 2020/21 reprezentowali miasto Sandomierz. Jak sama nazwa wskazuje - Rycerze mieli też swoją Twierdzą za jaką można uznać Stadion Miejski przy ulicy Koseły - passę bez porażki utrzymaliśmy przez rok czasu i niestety niespodziewanie została ona zdobyta przez zespół Korony II Kielce.

Po 20 rozegranych kolejkach Wisła Sandomierz rundę jesienną zakończyła na 4 miejscu z dorobkiem 37 punktów. Jest to bez wątpienia powód do zadowolenia i dumy, że tak mocny zespół, reprezentuje nasze miasto.

Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie i praca zarządu, trenerów, okazane wsparcie partnerów oraz sponsorów, jak i również przychylność ze strony władz miasta, dzięki którym Wisła Sandomierz może występować na III ligowych boiskach.

Niestety, scenariusz się powtarza i co roku o tej samej porze, przychodzi czas niepewności jak będzie wyglądał kolejny rok, jakie wsparcie otrzymamy ze strony miasta. Z tego też powodu całe sandomierskie piłkarskie społeczeństwo mocno liczy na przychylność Pana Burmistrza oraz Rady Miasta od, których zależą losy naszego klubu z 96-letnią tradycją!

Paulo Sousa nowym trenerem polskiej kadry

Wideo

Dodaj ogłoszenie