Wisła Sandomierz nie zagra w pierwszej lidze

/PK/
Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz nie zagrają w przyszłym sezonie w pierwszej lidze. W rewanżowym meczy barażowym przegrali u siebie ze Szczypiornem Kalisz 28:33 (16:13).

Wisła Sandomierz - Szczypiorno Kalisz 28:33 (16:13)
Wisła:
Skowron, Stolarski - Ogrodnik 13, Kwiatkowski 8, Kutek 4, Pawelczyk 3, Małecki, Zawada, Szklarski, Smardz, Białkowski, Werstler, Guz, Zieliński.

Przed tygodniem sandomierzanie przegrali w Kaliszu róż-nicą dwunastu bramek - 32:44 i to Szczypiorno zagra w drugiej, decydującej o awansie rundzie baraży. Jego rywalem będzie 10. drużyna grupy B pierwszej ligi, ŚKPR Świdnica.

Przed meczem trener "wiślaków" Adam Węgrzynowski miał jeszcze niewielką nadzieję, że uda się odrobić potężną stratę z pierwszego spotkania. Podsycił ją początek meczu, bo Wisła grała bardzo dobre zawody, prowadząc w 20 minucie 13:6, czyli odrabiając więcej niż połowę strat. Gospodarze do-brze grali w obronie i zdobywali łatwe bramki z kontrataków. Ale w końcówce pierwszej części sandomierzanie zaczęli podupadać kondycyjnie (grali bez dwóch kontuzjowanych zawodników - Macieja Sadeckiego i Mateusza Kucharczaka) i kaliszanie skrócili dystans do trzech bramek.

W 43 minucie pogoń Szczypiorna dała remis 20:20. Wisła grała nieskutecznie, bramki dla niej w całym meczu zdobywało tylko …czterech zawodników. W końcówce zespół z Kalisza wyszedł na prowadzenie, a nasz zespół nie miał już czym odpowiedzieć.