Wisła Sandomierz przegrywa po zaciętym meczu z KS Viret CMC Zawiercie w 1.lidze piłkarzy ręcznych

Wojciech Buras
Wisła przegrała swój pierwszy mecz w sezonie z KS Viret CMC Zawiercie.
Wisła przegrała swój pierwszy mecz w sezonie z KS Viret CMC Zawiercie. KSZO Handball
SPR Wisła Sandomierz przegrała swój pierwszy mecz w sezonie w 1.lidze piłkarzy ręcznych z KS Viret CMC Zawiercie 30:32. Starcie w Sandomierzu było bardzo wyrównane, a o losach rywalizacji zdecydowały ostatnie minuty spotkania. "Zawiodła nas głównie skuteczność" - mówi trener Wisły, Adam Węgrzynowski.

Niedosyt w obozie SPR Wisły Sandomierz

SPR Wisła Sandomierz – KS Viret CMC Zawiercie 30:32 (16:13)
Wisła: Skowron 1, Szklarski 1, Pawelczyk 3, Rusin, Kwieciński 1, Białkowski 3, Malinowski 2, Ciepliński, Wiącek 4, Sapielak 2, Draguła, Werstler 5, Mazur 1, Nowak, Lichtoń, Radwański 7.

Zespół z Sandomierza podejmował w 1. kolejce 1.ligi piłkarzy ręcznych KS Viret CMC Zawiercie. W pierwszej połowie szala przechylała się w obie strony. Wisła zyskała przewagę w początkowych minutach, później do głosu zaczęli dochodzić goście i wyszli na prowadzenie, ale ostatecznie to zespół Adama Węgrzynowskiego zszedł do szatni z trzema bramkami zaliczki. Druga odsłona meczu to znów gra cios za cios, a w 56 minucie meczu na tablicy widniał remis 29:29. Końcówkę lepiej wytrzymali goście z Zawiercia i to oni zainkasowali komplet punktów w Sandomierzu. Najskuteczniejszym zawodnikiem Wisły był Aleksy Radwański, który zakończył mecz z dorobkiem 7 goli. Na uwagę zasługuje też dobra postawa w bramce Daniela Skowrona.

W pierwszej połowie przeważaliśmy. Trzeba przyznać, że bramkarze obu drużyn zagrali świetne zawody, a skuteczność zespołów nie była za wysoka. Nieźle weszliśmy też w drugą połowę, ale później rywal zdołał nas dogonić. Żałujemy, bo mieliśmy mnóstwo stu procentowych sytuacji, ale bramkarz Zawiercia odbijał wiele piłek. Zawiodła głównie skuteczność.

- mówi po meczu trener, Adam Węgrzynowski.

W następnej kolejce Wisła Sandomierz przyjedzie do Kielc na mecz z miejscowym SMS-em II. Początek spotkania w sobotę, 30 września, o godzinie 15:30.